Najpiękniejsze i najciekawsze zabytki Francji

Najpiękniejsze i najciekawsze zabytki Francji

Francuska kuchnia, zakupy w Paryżu, lampka wina pod wieżą Eiffla, makaroniki z ekskluzywnej Francuskiej kawiarni o tylko niektóre zalety podróży do tego Europejskiego państwa dostępem do Oceanu Atlantyckiego oraz Morzą Śródziemnego. Najbardziej jednak turystów z całego świata przyciągają jego niezwykłe zabytki. 

Wieża Eiffla 

To oczywiście jeden z najchętniej odwiedzanych zabytków, mieszczący się w jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Europie i jednocześnie stolicy Francji – Paryżu. Zbudowana w 1889 i wysoka na 323 metry robi szokujące wrażenie. Będąc w Paryżu, trzeba koniecznie zobaczyć jego najbardziej charakterystyczny symbol w godzinach wieczornych, kiedy zostaje rozświetlony niezwykłymi iluminacjami. Rankiem natomiast można wypić kawę  w pobliskiej kawiarni z widokiem na wieżę. 

Luwr

To kolejny równie oczywisty punkt na mapie zwiedzania Francji, nie tylko dla miłośników sztuki. Niezwykłe muzeum położone nad Sekwaną w dawnym królewskim pałacu, w którym można znaleźć  wybitne dzieła sztuki takie jak między innymi Mona Lisa. 70 000 m2 do zwiedzania zapewni rozrywkę na długie godziny. W muzeum znajduje się ponad 300000 tysięcy dzieł sztuki. 

Katedra Notre Dame

Będąc w Paryżu, warto zobaczyć również katedrę Notre Dame znajdująca się na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Jest to jedna z najbardziej znanych katedr w stylu gotyckim na całym świecie, a to dzięki powieści napisane przez V. Hugo – Dzwonnik z Notre Dame. Po pożarze w 2019 ponowne jej otwarcie dla turystów przewidziane jest na 2024 rok. 

Dolina Loary

To niezwykłe zapierające dech w piersiach miejsce niczym z baśniowej krainy. Leży w środkowej Francji, w regionie znanym z dobrego wina. W Dolinie Loary znajduje się ponad 300 zamków otoczonymi miastami, ogrodami i wodami Loary. Jednym z najokazalszych zamków do odwiedzenia jest zamek Chamboard, w którym znajduje się aż 440 pokoi i innych pomieszczeń. Warto zobaczyć również zamek Amboise z widokiem na rzekę lub renesansowy zamek Chamount. 

Mont-Saint-Michel w Normandii 

Magiczna wyspa również wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To, co najczęściej zachęca turystów do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca to bez wątpienia opactwo św. Michała Archanioła oraz nadzwyczajny widok rozpościerający się wkoło tego miasta położonego na tej pływowej wyspie. Podczas przypływów woda odcina wyspę od stałego lądu, pozostawiając jedynie groblę w celu sprawnego przemieszczania się. Według danych z 2020 roku wyspę zamieszkuje około 50 mieszkańców, nie licząc turystów, przybywający tłumnie na zwiedzanie tego bajkowego miejsca. Będąc na wyspie, warto skosztować także słynnych w tym miejscu omletów. 

 

Powiązane artykuły

Dlaczego warto zdecydować się na odzież z nadrukiem firmowym?

W obecnym świecie budowanie rozpoznawalności marki staje się kluczowym...

Trendy na 2024 rok – jaką długość spódnicy wybrać

W modzie wraca do łask długość, która mogła wydawać...

Yeezy Slide: Wygodne i stylowe – dlaczego są tak popularne?

Kanye West, znany nie tylko ze swoich osiągnięć muzycznych,...

Jak zadbać o kondycję fizyczną pracując w biurze?

Praca biurowa to dla wielu ludzi zajęcie idealne, niestety...

Co warto zobaczyć w Holandii?

Jeśli masz w planach wyjazd do Holandii, na pewno...