Sposoby na zdrowe paznokcie

Pragniesz mieć zdrowe i piękne paznokcie? Pamiętaj, że odpowiednia dieta i pielęgnacja to klucz do sukcesu. Jeśli chcesz dodatkowo wspomóc te działania, postaw na dobre suplementy na paznokcie. Więcej informacji na ten temat, znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Suplementy diety – sposób na zdrowe paznokcie

Regularne zażywanie dobrej jakości suplementów na paznokcie sprawia, że są mocniejsze, rzadziej się łamią i wyglądają lepiej. Jak wybrać odpowiedni środek? Zwróć uwagę na skład produktu. Składniki działające korzystnie na paznokcie to bogactwo:

  • Cynku – wzmacnia płytkę i zapobiega łamaniu się paznokci.
  • Potasu – niedobór działa niekorzystnie na skórę. Brak odpowiedniej ilości potasu w diecie objawia się też łamliwością paznokci.
  • Witamin z grupy B – wzmacniają paznokcie i zapobiegają łamaniu.
  • Witaminy C – działa antyoksydacyjnie, zapobiega wylewom krwi pod paznokciami.

Jeśli dbasz o zdrowe żywienie, świetnym wsparciem będą naturalne suplementy na paznokcie. W składzie tego rodzaju produktów znajdziesz składniki takie jak biotyna, skrzyp, bambus, kurkuma. Pamiętaj, że jakość ma znaczenie. Decyduj się na zakupy w zaufanym miejscu, które oferuje środki pochodzące od renomowanych producentów funkcjonujących na rynku od dłuższego czasu.

Piękne paznokcie – o tym trzeba pamiętać

Suplementy na paznokcie to dobry sposób na uzupełnienie codziennej diety w składniki, które są niezbędne do utrzymania płytki w dobrym stanie. Pamiętaj jednak, że trzeba zadbać też o codzienne żywienie. W naszym jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w najważniejsze witaminy i minerały. Znajdziesz je na przykład w produktach mlecznych, czerwonym mięsie, zielonych warzywach, produktach zbożowych czy roślinach strączkowych. Duże znaczenie ma także odpowiednia pielęgnacja. Warto codziennie używać dobrego kremu do rąk, pamiętać o peelingu, a także stosować środki na zmiękczenie skórek.

Pamiętaj również o unikaniu złych nawyków takich jak sprzątanie bez rękawic ochronnych, piłowanie paznokci w obie strony czy częste używanie polerki do paznokci. Rozważnie podchodź także to korzystania z usług osób oferujących zabiegi na paznokcie. Umawiaj się tylko tam, gdzie pracują osoby posiadające odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie. Zwróć także uwagę na jakość używanego sprzętu oraz czystość miejsca, w którym przyjmowani są klienci. Jeśli będziesz pamiętać o wszystkich wskazówkach z tego artykułu, na pewno Twoje paznokcie i skóra dłoni będą w idealnym stanie.

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Laser frakcyjny nieablacyjny – pozbądź się blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to nie powód do wstydu. Jeśli...

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i poprawie jakości snu?

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem...

Czy olej kokosowy jest zdrowy?

Żywienie, jak każda inna dziedzina, ma cykliczne mody. Przykładem...

Zioła na sen – po jakie sięgnąć?

W obecnych czasach wiele osób ma problemy ze snem....