Sposoby na gładką skórę twarzy

SPOSOBY NA GŁADKĄ SKóRĘ TWARZY

Gładka i promienna skóra twarzy marzy się każdemu, w każdym wieku, tylko, niestety, nie każdy może ją mieć. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby można ją było uzyskać. I nie jest to wcale takie pracochłonne i nie musi kosztować dużo pieniędzy.

Po pierwsze, aby cieszyć się gładką skórą twarzy, najpierw trzeba zbudować sobie kroki pielęgnacyjne, które trzeba przestrzegać, beż żadnych wymówek. Niektóre nawet dwa razy dziennie, ale jest to warte zachodu.

Po pierwsze, zaopatrz się w dobry peeling do twarzy, który delikatnie, ale skutecznie oczyści twoją twarz i pozbędzie się zaskórników oraz pomoże przy przebarwieniach, czy przyspieszy znikania pryszczy. Przy wyborze peelingu, warto zwrócić uwagę na jego konsystencję, jeśli jesteśmy posiadaczkami cery tłustej z problemami skórnymi, warto zaopatrzyć się w scrub, ale taki, który nie podrażni naszej skóry. Jeśli jesteśmy posiadaczkami cery normalnej, suchej, wrażliwej- w tym przypadku sprawdzą się maseczki peelingujące z kwasami.

Ważna uwaga co do peelingów- nie ważne, jaki typ cery posiadamy, z peelingami nie warto przesadzać. Od dwóch do trzech razy w tygodniu wystarczy.

Po drugie, chrońmy naszą skórę przed słońcem. Słońce powoduje oparzenia, przebarwienia oraz przyspiesza starzenie się skóry. Nie warto ryzykować i wystawiać się na słońce, zwłaszcza latem, kiedy chcemy złapać trochę opalenizny. Zaopatrzy się za to w dobry krem z filtrem i aplikujemy go co 2-3 godziny, by zapewnić sobie ochronę przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych. A jeśli już chcemy cieszyć się skórą muśniętą słońcem, z pomocą przyjdą samoopalacze, które można stosować cały rok.

Warto też nie zapominać o demakijażu, codziennie, pod koniec dnia, nawet wtedy gdy nosimy lekki makijaż, czy w ogóle go nie nosiliśmy. Demakijaż oraz oczyszczenie twarzy pianką nie zmywa tylko naszego makijażu, ale także wszystkie zanieczyszczenia, pot oraz brud, który zebrał się na naszej twarzy podczas całego dnia.

Aby cieszyć się gładką skórą, warto nie zapominać o składnikach aktywnych jak retinol, kwas hialuronowy czy nawet oleje. Nawilżą one naszą skórę twarzy, pozostawiając ją świeżą i promienną. Składniki aktywne często znajdują się w serum lub w kremie do twarzy, zapewniając nawilżenie na cały dzień.

Jak na początku wspomniałam, pielęgnacja nie musi być wieloetapowa, aby nasza skóra była gładka, ale od czasu do czasu, warto zrobić sobie w domu maseczki, czy to domowej roboty, czy nałożyć maseczkę w płachcie. Pozwolą one nie tylko nam się zrelaksować, ale także dostarczyć naszej skórze potrzebnych składników aktywnych, aby była ona odżywiona.
Możemy nawet udać się do profesjonalnego spa, gdzie naszą skórą zajmą się profesjonaliści.

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Laser frakcyjny nieablacyjny – pozbądź się blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to nie powód do wstydu. Jeśli...

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i poprawie jakości snu?

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem...

Czy olej kokosowy jest zdrowy?

Żywienie, jak każda inna dziedzina, ma cykliczne mody. Przykładem...

Zioła na sen – po jakie sięgnąć?

W obecnych czasach wiele osób ma problemy ze snem....