W każdym wieku skóra musi być oczyszczona, niezależnie od tego, czy używasz kosmetyków, czy nie. W ciągu dnia lub nocy na skórze gromadzą się nadmiar potu, sebum, martwe komórki, kurz, a także makijaż. Żel do mycia twarzy jest przeznaczony do łagodnego oczyszczania skóry ze wszystkich rodzajów zanieczyszczeń. Pierwszym etapem jest przeprowadzenie demakijażu, a następnie umycie żelem.
Skórę musisz oczyścić skórę rano i wieczorem. Rano usuwamy pot ze skóry, nadmiar tłuszczu i martwe komórki. W ciągu dnia osadzają się na niej różne zanieczyszczenia, które należy usunąć wieczorem. Dlatego stosowanie żelu oczyszczającego jest wskazane dwa razy dziennie. Jeśli masz suchą lub wrażliwą skórę, rano czasami wystarczy umyć tylko ciepłą wodą.
Jeśli używasz wodoodpornego makijażu, na przykład, musisz użyć specyfików, które sobie z nim poradzą i wtedy zmyć twarz żelem w celu finalnego oczyszczenia.
Żel oczyszczający jest łagodnym środkiem, który jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Jednak wybierając go, należy zwrócić uwagę na rodzaj skóry, dla której jest przeznaczony. Ponieważ może zawierać dodatkowe składniki potrzebne dla skóry o innych właściwościach. Trzeba to uwzględnić mając na uwadze potrzeby różnych rodzajów skóry. W żelach do skóry tłustej można dodać kwasy, pomagają głęboko oczyścić pory i normalizować pracę gruczołów łojowych. Żele do skóry suchej mają składniki nawilżające. Żele zawierające kwasy owocowe i przeciwutleniacze zatrzymujące starzenie, nadają się do dojrzałej skóry
Ze względu na składniki, oprócz swojej głównej właściwości oczyszczania, żele mogą mieć n korzystne działanie w postaci:
– usuwania nadmiaru sebum;
– nawilżania i tonizacji.
Twarz najlepiej jest myć rękami i nie nadużywać myjek i szczotek. Z łatwością możesz wtedy uszkodzić powierzchowną warstwę ochronną skóry.
Jak prawidłowo używać żelu do mycia?
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zwilżyć twarz wodą. Następnie wycisnąć żel na rękę i zrobić trochę piany. Powstałą pianę nałożyć na skórę twarzy i masować od góry do dołu. Wykonywać ruchy w pionie od czoła do brody. Na koniec dokładnie spłucz twarz wodą i osusz skórę. Jeszcze jedno, niewskazane jest, aby środek czyszczący był na skórze dłużej niż przez minutę.
Przeciwwskazaniem do stosowania żelu mogą być reakcje alergiczne na składniki wchodzące w jego skład.
Woda do mycia powinna być w temperaturze pokojowej, nie za ciepła. Nie używaj zimnej lub gorącej wody, ponieważ zimna zmniejsza naczynia krwionośne i pogarsza właściwości ochronne skóry, a gorąca, wręcz przeciwnie, rozszerza naczynia krwionośne, co prowadzi do zastoju krwi, które mogą wywołać czerwone plamy.