Jak dbać o włosy kręcone?

Włosy kręcone prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Niestety, są one również wyjątkowo trudne w codziennej pielęgnacji. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby włosy kręcone z natury dobrze się prezentowały, należy zdecydować się na przestrzeganie kilku ważnych zasad. Najlepszym z możliwych rozwiązań wydaje się być właściwie dobrana pielęgnacja. Na szczęście, dobranie pielęgnacji dostosowanej do potrzeb włosów kręconych nie jest tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać.

Postaw na odpowiednie maski i odżywki

Nie sposób nie zauważyć, że pielęgnacja włosów kręconych nie mogłaby odbyć się bez masek oraz odżywek. Kosmetyki te są niesamowicie ważne, jeżeli zależy nam na tym, aby nasze kosmyki prezentowały się pięknie. Najlepszym z możliwych rozwiązań wydaje się więc zakupienie naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Charakteryzują się one sporym bezpieczeństwem, skutecznością, ale również wydajnością. Nie sposób nie zauważyć, że powinny mieć treściwą konsystencję. W przeciwnym razie, nie będą one mogły należycie posłużyć kondycji włosów kręconych z natury. W maskach i odżywkach najlepiej poszukiwać naturalnych olejów roślinnych, takich jak olej ze słodkich migdałów czy olej z nasion czarnuszki. Włosy kręcone pokochają także masło Cupuacu oraz masło kakaowe. Nie sposób nie zauważyć, że odżywki należy stosować po każdym myciu. Maski można zastosować nieco rzadziej, bo raz w tygodniu. Należy jednak dbać o to, aby maska była trzymana na naszych kosmykach przez około dwadzieścia minut. Najlepsze efekty uzyskamy jednak, jeżeli maska będzie trzymana na włosach przez godzinę lub dwie.

Nie zapomnij o olejowaniu

Włosom z natury kręconym pomóc może również olejowanie włosów. Nie sposób nie zauważyć, że olejowanie kosmyków należy przeprowadzać regularnie. Na tym jednak nie koniec. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór olejów. Włosy kręcone są z natury wysokoporowate. Nie wszystkie oleje będą więc wskazane w ich pielęgnacji. Najlepszym z możliwych rozwiązań będzie zakup oleju jojoba, a także oleju z pestek malin. Niewskazany jest natomiast olej kokosowy. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się on w przypadku włosów o niskiej porowatości. Nie należy zapominać o prawidłowej technice olejowania. Nigdy nie należy olejować włosów od nasady. Należy olejować kosmyki od mniej więcej połowy ich długości. Należy nakładać na kosmyki tyle oleju, aby były nieco wilgotne, ale nie mokre. Bardzo dobrym pomysłem będzie zaaplikowanie oleju na lekko mokre włosy. Można więc zwilżyć je hydrolatem lub odżywką wymieszaną w proporcji 1:1 z wodą. Olej należy trzymać na kręconych włosach przez minimum godzinę. Po upływie tego czasu, preparat należy zmyć ciepłą wodą. Najlepiej wykorzystać do tego celu łagodny szampon nawilżający, niezwierający SLSów.

Przetestuj płukanki ziołowe i kwiatowe

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze włosy prezentowały się dobrze, należy zdecydować się także na płukanki. Najlepiej sprawdzą się płukanki zakwaszające. Mowa tu chociażby o płukance z kwiatów hibiskusa. Pomoże ona domknąć łuski włosa i sprawi, że włosy staną się zdrowsze i nawilżone. Nie sposób nie zauważyć, że na włosy kręcone bardzo dobrze działa również płukanka octowa. Płukanka z pokrzywy wzmocni natomiast włosy, jeśli mamy problem z ich nadmierną utratą. Należy stosować płukanki po uprzednim umyciu włosów i zastosowaniu odżywki. Po użyciu płukanki, nie należy już płukać włosów wodą. W przeciwnym razie efekty nie zostaną osiągnięte. Wskazana jest także systematyczność. Efekty nie pojawią się bowiem od razu.

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Laser frakcyjny nieablacyjny – pozbądź się blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to nie powód do wstydu. Jeśli...

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i poprawie jakości snu?

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem...

Czy olej kokosowy jest zdrowy?

Żywienie, jak każda inna dziedzina, ma cykliczne mody. Przykładem...

Zioła na sen – po jakie sięgnąć?

W obecnych czasach wiele osób ma problemy ze snem....