Depilacja laserowa – jakie daje efekty? 

Gładka skóra na dłużej, a może na stałe? Regularne golenie to czynność, którą większość kobiet wlicza w swój plan dnia. Niejedna z nas uwielbia dotyk gładkiej i świeżej skóry. Jednak jest to dosyć uciążliwe zadanie. Alternatywą jest depilacja laserowa, która pozwala pozbyć się owłosienia na stałe. Jakie efekty daje depilacja laserowa, i kiedy warto się na nią zdecydować? 

Depilacja laserowa – co to jest? 

Depilacja laserowa http://laser-opole.pl/ to zabieg, który skierowany jest na trwałe usunięcie owłosienia. Najczęściej wybieraną partią ciała jest bikini, ale depilację laserową możemy przeprowadzić także na nogach, pachach, rękach, czy nawet twarzy. Jest to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Zabieg depilacji laserowej odbywa się kilkukrotnie – w zależności od tego, jak mocno są napigmentowane nasze włosy. Jednak po tych kilku razach już na stałe możemy pożegnać się z maszynką do golenia. 

Jak działa depilacja laserem? Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnego lasera, który pochłania melaninę. Jest to barwnik, który znajduje się w naszych włosach. Im go więcej, tym włosy są ciemniejsze. I analogicznie w drugą stronę. Laser jednocześnie niszczy strukturę włosa oraz jego cebulkę. W efekcie włoski przestają odrastać, a nasza skóra staje się gładka.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej? 

Depilacja laserem to wyjątkowo popularne rozwiązanie. I nic w tym dziwnego, bo pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Niestety zabieg nie jest przeznaczony dla wszystkich. Główne przeciwwskazania to trądzik, ciąża, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi oraz nowotwory. Jeśli jednak jesteś w pełni zdrowia, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie zabieg zafundować. Musisz natomiast pamiętać, że efekty depilacji laserowej są najlepiej widoczne na ciemnych włosach. W przypadku jasnego blondu lub rudych, efekt końcowy może być niezadowalający. Jeśli nie jesteś pewna, czy depilacja laserowa jest faktycznie dla Ciebie, to najlepiej skonsultuj się z salonem, który oferuje takie zabiegi. 

Depilacja laserowa – jakie przynosi efekty? 

Podstawowym efektem, który daje depilacja laserowa, jest trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. To także bardzo dobry sposób na wrastające włoski. Te potrafią być uciążliwe i nierzadko powodują swędzenie i inne podrażnienia. Jeśli więc chcemy się z nimi rozprawić, to depilacja laserem jest najlepszą odpowiedzią. Po zakończonej serii zabiegów nasza skóra będzie gładka i ujednolicona. I to już na stałe.

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Laser frakcyjny nieablacyjny – pozbądź się blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to nie powód do wstydu. Jeśli...

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i poprawie jakości snu?

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem...

Czy olej kokosowy jest zdrowy?

Żywienie, jak każda inna dziedzina, ma cykliczne mody. Przykładem...

Zioła na sen – po jakie sięgnąć?

W obecnych czasach wiele osób ma problemy ze snem....