Bezpieczna opalenizna

BEZPIECZNE OPALANIE

Piękna i zdrowo muśnięta słońcem skóra, kojarzy się często z wakacjami i odpoczynkiem, lecz nie każdemu opalenizna kojarzy się z rakiem skóry czy poparzeniami.
Od wielu lat dermatolodzy i ludzie ze świata beauty apelują, by codziennie nosić kremy z filtrem, a w szczególności latem kiedy promienie słoneczne są najmocniejsze i częściej dochodzi do poparzeń słonecznych czy zmian skórnych.

Promienie słoneczne często dzieli się na dwa rodzaje
UVA- mamy z nim do czynienia przez cały rok. Promienie te przenikają przez chmury i nasze ubrania, i to one są częstą przyczyną pojawiania się zmarszczek na naszej skórze, ponieważ UVA przenika nie tylko do naskórka, ale także do skóry właściwej.

UVB- promienie te odpowiadają za opaleniznę oraz poparzenia słoneczne. Nie są tak niebezpieczne jak promienie UVA, lecz warto szukać kremów z filtrem, które będą nas chronić zarówno przed promieniowaniem UVA jak i również UVB.

Jest kilka ważnych porad, które warto zapamiętać jeśli chcemy się bezpiecznie opalić, bez poparzeń słonecznych czy ryzyka wystąpienia czerniaka

KREMY Z FILTREM
Warto zaopatrzyć się w krem SPF50 lub 30, który będzie nas chronił przed poparzeniami słonecznymi, i warto zapamiętać sobie, by go reaplikować co 2-3 godziny, ponieważ podczas pocenia się, kąpieli czy wycierania ciała, pozbywamy się dużej ilość kremu SPF.

NAKRYCIE GŁOWY
Mimo tego, że promieniowanie UVA przenika przez ubrania, zwłaszcza te cienkie, warto pamiętać o czapce lub kapeluszu, by zakryć delikatną skórę głowy i włosy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

OPALAJ SIĘ PRZEZ KRóTKI OKRES CZASU
Zbyt długa ekspozycja na słońce może być dla nas niebezpieczne, może prowadzić do odwodnienia lub udaru, tak więc jeśli mamy w planach opalanie się na plaży czy nad basenem, warto to robić w krótkich okresach czasu, lub opalać się rano czy w godzinach wczesno wieczornych. Nie warto jednak opalać się między godziną 12 a 16, ponieważ wtedy słońce jest najmocniejsze, a co za tym idzie najniebezpieczniejsze.

UŻYWAJ KOSMETYKóW PO OPALANIU
Słońce zapewnia nam nie tylko piękną opaleniznę, ale także wysusza naszą skórę. Warto więc zaopatrzyć się w krem silnie nawilżający, który odżywi i zregeneruję naszą skórę. Na rynku znajdą się nawet kremy chłodzące, łagodzące skórę po opalaniu czy takie, które neutralizują działanie wolnych rodników.

OPALANIE I LEKI
Opalanie i leki to niebezpieczny związek. Jeśli zażywamy jakieś leki, warto skonsultować się z lekarzem, zanim wystawimy naszą skórę na opalanie, ponieważ niektóre leki mogą być fotouczulające. Nie warto też stosować przed opalaniem dezodorantów, perfum czy wód perfumowanych, ponieważ przez nie mogą się pojawić plamy czy przebarwienia na skórze.

Warto pamiętać, że opalenizna jest ładna, ale nadmierna ekspozycja na słońce, może źle się dla nas skończyć. Tak więc jeśli chcesz zadbać o siebie i swoją skórę, i nie opalasz się przez długie godziny, a jednak chcesz mieć piękną, i zdrowo wyglądającą opaleniznę, warto zaopatrzyć się w dobry samoopalacz do ciała, który można stosować cały rok.

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Laser frakcyjny nieablacyjny – pozbądź się blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to nie powód do wstydu. Jeśli...

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i poprawie jakości snu?

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem...

Czy olej kokosowy jest zdrowy?

Żywienie, jak każda inna dziedzina, ma cykliczne mody. Przykładem...

Zioła na sen – po jakie sięgnąć?

W obecnych czasach wiele osób ma problemy ze snem....
3 KOMENTARZE
  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

  2. Przyznam szczerze, że miło i przyjemnie się czyta Twój Portal. Masz wielki talent, ambicję i lekkie pióro… gratuluję 🙂

  3. Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.