5 zasad skutecznego działania żelu antycellulitowego

Wkrótce nadejdzie sezon na plaży i warto się do niego przygotować. Wybraliśmy produkty antycellulitowe o sprawdzonym działaniu i nauczyliśmy się od ekspertów wszystkich sekretów opieki domowej, które pomogą Ci stać się szczuplejszym.

Nie bądź leniwa
Żel antycellulitowy same nie zadziała tak skutecznie, jak byśmy chcieli: naukowcy nie wynaleźli jeszcze żelu, który dzięki swojej obecności na skórze natychmiast uwolni nas od cellulitu, a także zmarszczek, pigmentacji i innych problemów.

W pielęgnacji skóry o wiele ważniejsze jest to, jak używasz produktu. Nic nie da samo natarcie żelem skóry, a następnie siedzenie i czekanie na cud. Bez dobrego masażu działanie antycellulitowe środka będzie słabe. Nie bądź leniwa, ponieważ sama aplikacja da Ci tylko 5% deklarowanej skuteczności, ale możesz osiągnąć 100%. Dlatego masaż, masaż i jeszcze raz masaż. Skuteczne ruchy od dołu do góry. Szczególnie mocno trzeba popracować nad obszarami problemowymi.

Oczyść skórę
Skóra reszty ciała jest znacznie gęstsza niż skóra twarzy, więc warstwa powierzchniowa martwych komórek przepuszcza użyteczne składniki kosmetyków jeszcze bardziej niechętnie. Radzenie sobie z tym jest proste. Regularne stosowanie peelingów pomaga przygotować skórę i zwiększa szybkość penetracji kremu.

Uzupełnij działanie środków za pomocą ćwiczeń
Ćwiczenia w zależności od wieku i wytrenowania mają różne nasilenie. Trzeba je dostosować z wyczuciem.

Wybierz pożądany skład
Jeśli masz skłonność do obrzęku, a skóra w obszarach zaatakowanych cellulitem jest raczej pulchna i stosunkowo gładka, będziesz potrzebować kosmetyków ze składnikami poprawiającymi krążenie krwi i odpływ limfy.

Jeśli skórka pomarańczowa jest gęsta, napięta, z wyraźnymi wgłębieniami, kompozycja powinna być zdominowana przez lipolizę. Są to składniki, które niszczą komórki tłuszczowe i pomagają w ich wydalaniu. Najbardziej popularne lipolityki to kofeina, nikotynian metylu, ekstrakt z guarany, kapsaicyna lub czerwona papryka, olejki eteryczne z cynamonu, pomarańczy, jałowca.

Bądź bliżej rzeczywistości
Całkowite pozbycie się cellulitu jest dosłownie niemożliwe, ponieważ oznaczałoby to pozbycie się warstwy tłuszczu. W idealnym ciele ta warstwa przypomina sieć lub pikowaną kołdrę, ale gdy jedna nić tego wyimaginowanego koca zostanie rozciągnięta, tkanina stanie się nierówna. Mniej więcej w ten sam sposób pojawia się cellulit.

Dlatego stawiaj sobie prawdziwe cele – możesz wygładzić efekt skórki pomarańczowej, poprawić stan skóry, a nierówności będą zauważalna tylko przy silnym ściskaniu, ale musisz stale kontrolować ten stan. Jeśli uczynisz to dobrym i codziennym nawykiem, a nie jest to trudne, wyjdzie to na dobre w perspektywie czasu. To prawda!

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Laser frakcyjny nieablacyjny – pozbądź się blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to nie powód do wstydu. Jeśli...

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i poprawie jakości snu?

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem...

Czy olej kokosowy jest zdrowy?

Żywienie, jak każda inna dziedzina, ma cykliczne mody. Przykładem...

Zioła na sen – po jakie sięgnąć?

W obecnych czasach wiele osób ma problemy ze snem....