Żyj bez stresu!

Stres to naturalna reakcja organizmu na sytuacje nowe i trudne. Może działać motywująco, wydziela się bowiem adrenalina, która dodaje nam sił by walczyć i wygrać. Jest również stres negatywny, który nas wyniszcza. Jeżeli jesteśmy narażeni na jego działanie długotrwale, to powoli wyniszczamy się fizycznie i psychicznie. Warto sobie pomóc, efektem przewlekłego stresu są migreny, bezsenność, problemy gastronomiczne, nawet epizody depresyjne. 

Proste sposoby radzenia sobie ze stresem.

W tym artykule przedstawiono cztery proste sposoby radzenia sobie ze stresem. Konsekwentne wprowadzanie ich w swoje życie sprawia, iż staniesz się bardziej odporny psychicznie na negatywne skutki stresu. Będziesz zaskoczony, jak niewiele trzeba by odzyskać odzyskać upragnioną równowagę gdy życie stawia wyzwania, z którymi ciężko sobie poradzić. Rzeczy nam znane sprawiają, że czujemy się bezpiecznie. W sytuacji gdy codzienność stawia przed nami trudne zadania należy stworzyć sobie azyl, w którym odpoczniemy. Czasem najprostsze rzeczy przynoszą ukojenie nerwów.

Posłuchaj ulubionej muzyki

Wystarczy wygospodarować chwilę tylko dla siebie i zadbać o to, żeby nikt nam nie przeszkadzał. Następnie usiądź wygodnie, załóż słuchawki i puść ulubioną muzykę. Przy słuchaniu utworów, skierujesz swoje myśli na tematy przyjemne. Aby wspomóc wydzielanie przez organizm endorfin zwanych hormonem szczęścia można wstać i zacząć tańczyć w rytm muzyki. Liczne badania udowodniły, że słuchanie muzyki łagodzi nawet objawy stresu chronicznego. To bardzo skuteczny sposób by poczuć się lepiej. 

Pielęgnuj relacje z bliskimi

Człowiek na dłuższą metę nie jest w stanie żyć w samotności. Każdy z nas potrzebuje bliskości drugiej osoby. Ma to szczególne znaczenie w sytuacjach, w których odczuwamy silny stres. Gdy zmagamy się z jakimś problemem, z którym nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie konieczna okazuje się pomoc innych. Gorsze chwile w życiu mogą się przytrafić każdemu. Warto mieć sprzymierzeńców, dzięki którym łatwiej będzie je przetrwać. Zwróć się o pomoc do kochanej osoby.

Nie wstydź się prosić o pomoc

Człowiek na dłuższą metę nie jest w stanie żyć w samotności. Na dłuższą metę, prędzej czy później zacznie doskwierać nam pustka. Kiedy cierpisz na silny stres spowodowany trudną życiową sytuacją i nie masz pojęcia co z tym zrobić należy poszukać pomocy. Sam sobie nie poradzisz. Jeżeli jesteś osobą samotną bądź nie możesz liczyć na wsparcie znajomych czy rodziny, nie krępuj się poprosić o rozmowę psychologa lub psychoterapeutę. Razem łatwiej stanąć na nogi. Osoba z zewnątrz może spojrzeć na twój problem z dystansem i podpowiedzieć rozwiązania, na które sam byś nie wpadł. 

Jak najczęściej się uśmiechaj

Badania wykazały, iż nawet wymuszony uśmiech poprawia samopoczucie. Podczas tej czynności zostają uwalniane endorfiny – hormony szczęścia, do mózgu dociera informacja o odczuciu szczęścia. Każdego dnia stawaj przed lustrem i u uśmiechaj się do swojego odbicia w lustrze. Zobaczysz, że szybko poczujesz radość i zadowolenie z życia. 

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Profilaktyka stomatologiczna to zdrowie całego organizmu!

Zdrowie jamy ustnej to nie tylko kwestia pięknego uśmiechu,...

Laser frakcyjny nieablacyjny – pozbądź się blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to nie powód do wstydu. Jeśli...

Wybielanie zębów u dentysty — czym jest i ile trwa?

Wybielanie u dentysty różni się od metod domowych przede...

Porada ginekologa online: Twoja pomoc w kryzysowych sytuacjach

Dostęp do ginekologa w Polsce wciąż jest niełatwy, co...