Naturalne sposoby na pozbycie się trądziku.

Trądzik jest chorobą dermatologiczną, która występuje u osób w każdym wieku. Błędnie przyjęło się, że cierpią na nią wyłącznie osoby w okresie dojrzewania. Może występować w wielu formach. Najpopularniejsze z nich to krostki ropne, zaskórniki czy grudki. W każdym z tych przypadków skóra nie wygląda estetycznie i zdrowo, dodatkowo może przekładać się to na samopoczucie i pewność siebie osób które na niego chorują. Niekiedy trądzik wymaga leczenia farmakologicznego, jeżeli inne sposoby zawiodą. Jednak gdy trądzik występuje w lekkiej, nieznacznej postaci istnieje możliwość zminimalizowania go z pomocą sprawdzonych sposobów w domu. Nie wymaga to dużego nakładu finansowego, wystarczy odrobina czasu i chęci a efekt może być oszałamiający.

1. Dieta.

Zmiana nawyków żywieniowych to podstawa dobrego stanu skory i ogólnego samopoczucia każdego z nas. Na skórze bardzo łatwo można zauważyć niekorzystne zmiany, gdy naszemu organizmowi brakuje substancji odżywczych czy nasza dieta pozostawia wiele do życzenia. Pierwszym krokiem do poprawienia stanu cery jest usunięcie z diety nadmiaru cukru. Nie chodzi tylko o słodycze, bo oczywiście to bomba kaloryczna niosąca za sobą poważne konsekwencje. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy w jak wielu artykułach spożywczych czyha na nas zbędny dodatek cukru. Wszelkie sosy, słodkie napoje, paluszki, drożdżówki to świetne przykłady cukru dodanego w celu podniesienia walorów smakowych. Jeżeli już uwielbiacie te produkty przygotujcie je sami w domu. Przykładowo pyszne drożdżówki możecie upiec samodzielnie, dodając zamiast czekolady czy toffi domowe owoce. Zachowanie tym samym jakość produktu, a deficyt kaloryczny będzie zachowany. Pamiętajcie również o potrawach smażonych i pikantnych. Tego radzimy stanowczo unikać. Zdrowymi zamiennikami tłustych mięs będą ryby, a smażenie warto zastąpić pieczeniem.

2. Naturalne kosmetyki.

Przed radykalną zmianą swoich nawyków żywieniowych warto przejrzeć zawartość kosmetyczki. Być może znajdują się w niej artykuły, które niekorzystnie wpływają na Waszą cerę. W domowej pielęgnacji zdecydowanie warto zrezygnować z dodatku alkoholu w kosmetykach. Może on podrażniać skórę i wywoływać reakcje alergiczne. Każdy kosmetyk, który zamierzamy stosować na skórze powinien być dobrany indywidualnie do jej rodzaju. Warto zatem dowiedzieć się czy mamy cerę suchą, tłustą, mieszaną czy normalną. Nie istnieją specyfiki, które sprawdzą się dla każdej z nas. Często dzięki metodzie prób i błędów znajdziemy idealny zestaw do codziennej pielęgnacji. Jeżeli problem stanowi ich odpowiednie dobranie warto zaczerpnąć rady u specjalisty.
Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Profilaktyka stomatologiczna to zdrowie całego organizmu!

Zdrowie jamy ustnej to nie tylko kwestia pięknego uśmiechu,...

Wybielanie zębów u dentysty — czym jest i ile trwa?

Wybielanie u dentysty różni się od metod domowych przede...

Porada ginekologa online: Twoja pomoc w kryzysowych sytuacjach

Dostęp do ginekologa w Polsce wciąż jest niełatwy, co...

Potrzebujesz ruchu? Zumba w Fordonie czeka na ciebie!

W dzisiejszym świecie niemal każdy z nas skarży się...