Lipoliza ultradźwiękowa – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Medycyna estetyczna stale się rozwija, choć i tak jest już na bardzo wysokim poziomie. W gabinetach medycyny estetycznej można wybierać spośród wielu różnorodnych zabiegów upiększających. Coraz częściej słyszy się m.in. o lipolizie ultradźwiękowej i można ją znaleźć w ofercie wielu gabinetów. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, z którego korzysta coraz więcej kobiet. Na czym dokładnie polega lipoliza ultradźwiękowa i na jakie efekty można liczyć po zabiegu? Sprawdź!

Co to jest lipoliza ultradźwiękowa?

Lipoliza ultradźwiękowa to zabieg, który wykorzystuje energię ultradźwiękową do tego, aby odłączyć tkankę tłuszczową od tkanek, które ją otaczają. Ultradźwięki są nakierowane bezpośrednio na tkankę tłuszczową, która ma być zlikwidowana bez uszkadzania okalających tkanek. Oznacza to, że podczas zabiegu tkanka łączna, naczynia krwionośne i nerwy są całkowicie bezpieczne, zabieg działa jedynie na tłuszcz. Przed zabiegiem należy przejść konsultację z lekarzem oraz odpowiednio przygotować się do lipolizy. Przed zabiegiem zaleca się odstawienie niektórych leków, ograniczenie papierosów itd.

Cały zabieg jest bezbolesny i nieszkodliwy dla zdrowia. Rozpoczyna się on od podania miejscowego znieczulenia. W momencie, w którym znieczulenie zacznie działać, lekarz wprowadza do tkanki tłuszczowej głowicę, która wytwarza ultradźwięki. Dzięki temu tłuszcz zostaje zamieniony na emulsję, która finalnie zostaje usunięta z organizmu poprzez masaż lub użycie głowicy. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od objętości tkanki tłuszczowej, jednak nie przekracza 30 minut. Po zabiegu pacjent musi założyć odzież uciskową, aby lepiej uformować tkankę tłuszczową.

Jakie efekty daje zabieg lipolizy ultradźwiękowej?

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne praktycznie od razu po wykonaniu lipolizy. Skóra jest bardziej jędrna a sylwetka szczuplejsza. Oczywiście pełne efekty są widoczne, dopiero gdy skóra zregeneruje się po lipolizie. Taki zabieg poleca się osobom, które chcą pozbyć się cellulitu lub rozstępów. Smukła sylwetka to główny efekt zabiegu jednak aby go utrzymać, należy przestrzegać zdrowego trybu życia. Jeśli chcesz, aby lipoliza ultradźwiękowa przyniosła Ci spektakularne rezultaty, to skorzystaj z usług profesjonalnego gabinetu. Wirtualna Klinika cieszy się dobrymi opiniami i wykona zabieg w bezpieczny i skuteczny sposób. Skorzystanie z usług profesjonalistów daje gwarancję uzyskania efektu, na jakim nam zależy oraz minimalizuje praktycznie do zera ryzyko powstania powikłań.

Powiązane artykuły

Na czym polega współpraca z trenerem personalnym?

Współpraca z trenerem personalnym to znacznie więcej niż tylko...

Maść z olejem z konopi — właściwości i zastosowanie

Maść z olejem z konopi to naturalny produkt, który...

Kwas hialuronowy — dlaczego jest tak popularny?

Kwas hialuronowy stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i...

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i poprawie jakości snu?

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem...

Zumba w wodzie Bydgoszcz — ciekawe zajęcia ruchowe

Ruch w okresie letnim — zwłaszcza w upały —...