Bonding – Twój sposób na piękny uśmiech!

Czy wiesz, że odbudowa zębów nie musi wiązać się z wieloma wizytami u stomatologa? Jeśli posiadasz ubytki lub uszkodzenia, dobrym rozwiązaniem może okazać się bonding. Jest to nieinwazyjna metoda, która pozwala uzyskać widoczne efekty już po pierwszej wizycie w Gabinecie.
Stosowane obecnie materiały kompozytowe doskonale komponują się z resztą uzębienia pacjenta, stanowiąc tańszą alternatywę dla licówek porcelanowych. Ekonomiczny i nieskomplikowany charakter zabiegu decyduje o tym, że coraz więcej osób stawia na bonding.


Bonding – jak to działa?

W ramach zabiegu na ząb nakładana jest warstwa kompozytu. W odróżnieniu od innych metod odbudowy zębów, bonding nie jest skomplikowany i pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów. Materiał jest aplikowany bezpośrednio na ząb, bez naruszania jego naturalnej struktury. Ten nieinwazyjny zabieg stanowi coraz częstszy wybór pacjentów, którym zależy na bezbolesnej odbudowie zębów. Bonding nie wywołuje dyskomfortu i może być wykonywany z powodzeniem bez znieczulenia.

Wszechstronne wsparcie uzębienia

Łatwość aplikacji, w pełni bezpieczny charakter oraz możliwość zredukowania wielu dolegliwości uzębienia – to wszystko sprawia, że popularność bondingu nieustannie wzrasta. Zabieg pozwala na redukcję przebarwień, wypełnienie ubytków bądź uszczerbień, a także leczenie przerw między zębami (również diastemy). Dzięki bondingowi wyrównasz swoje zęby oraz nadasz im pożądany kolor, dzięki czemu Twój uśmiech znów będzie prezentował się wyśmienicie.

Materiał kompozytowy, a porcelana

Z uwagi na większą trwałość, licówki porcelanowe wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów. Jednak biorąc pod uwagę ogrom zalet reprezentowanych przez bonding śmiało można stwierdzić, że jest on świetną alternatywną dla innych sposobów odbudowy zębów. Aplikacja licówki kompozytowej nie wiąże się ze szlifowaniem zębów oraz stosowaniem znieczulenia. Pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych i może cieszyć się ze znacznej poprawy wyglądu uzębienia już po pierwszej wizycie w Gabinecie.

Gdzie wykonać bonding?

Duża popularność tej metody odbudowy zębów nie wynika wyłącznie z szybkich i estetycznych efektów, ale także z przystępnej ceny. Korzystają z niej pacjenci chcący poprawić wygląd starych wypełnień oraz ci mający za sobą nieudane próby wybielania zębów. Niezależnie od tego z jakich powodów rozważasz wstawienie licówki kompozytowej, fachową obsługę zapewni Ci chorzowska Klinika Uśmiechu. Jest to nowoczesny Gabinet, dla którego jedną z głównych specjalności jest bonding. Warszawa obfituje w wiele miejsc świadczących usługi stomatologiczne, jednak wielu pacjentów ze Stolicy decyduje się na odbudowę zębów w chorzowskiej Klinice Uśmiechu z uwagi na doskonałą jakość leczenia i bezstresową atmosferę..

Nie masz pewności czy jest to zabieg odpowiedni dla Ciebie? Skorzystaj z bezpłatnej telekonsultacji, na której poznasz pełne możliwości licówki kompozytowej oraz uzyskasz rzetelne rekomendacje w zakresie skutecznego leczenia Twoich zębów.

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Profilaktyka stomatologiczna to zdrowie całego organizmu!

Zdrowie jamy ustnej to nie tylko kwestia pięknego uśmiechu,...

Wybielanie zębów u dentysty — czym jest i ile trwa?

Wybielanie u dentysty różni się od metod domowych przede...

Porada ginekologa online: Twoja pomoc w kryzysowych sytuacjach

Dostęp do ginekologa w Polsce wciąż jest niełatwy, co...

Potrzebujesz ruchu? Zumba w Fordonie czeka na ciebie!

W dzisiejszym świecie niemal każdy z nas skarży się...