Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej na planowany zabieg?

W ciągu ostatnich lat wzrosła popularność wykonywania zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Miejsca te skupiają się na naprawie uciążliwych mankamentów naszego ciała, które wpływają na niższą samoocenę.

Niższa samoocena nie służy odczuwaniu pełnego komfortu psychicznego – zwłaszcza gdy przebywamy z innymi ludźmi. Akceptacja wad naszego ciała nie każdemu przychodzi jednak łatwo. Aby więc poczuć się pięknie, atrakcyjnie i dobrze z samą sobą coraz częściej decydujemy się na wykonanie upiększającego zabiegu. Dobrze wybrana klinika medycyny estetycznej to gwarancja skutecznego wykonania zabiegu, którego efekty będą dla nas zadowalające.

Klinika medycyny estetycznej – na co zwracać uwagę podczas jej wyboru?

Obecność wielu klinik, w których możemy wykonać upiększający zabieg, sprawia kłopoty z wyborem odpowiedniego miejsca. Z jednej strony kierujemy się poleceniem znajomych lub opiniami znalezionymi w sieci. Z drugiej strony nie sposób jest nie zwracać uwagi na koszty wykonania zabiegu, czy też odległość kliniki od naszego domu.

Zwracanie uwagi na te kwestie jest jak najbardziej zrozumiałe i dobre. Warto jednak uświadomić sobie, że atrakcyjna cena, doskonała lokalizacja i renoma to nie jedyne cechy, które powinna posiadać odpowiednia klinika medycyny estetycznej. Ważne jest, abyśmy zwracały uwagę także na następujące kwestie:

1.   Personel medyczny

Profesjonalna klinika medycyny estetycznej powinna współpracować z certyfikowanymi lekarzami. Zwracaj zatem szczególną uwagę na wykształcenie, odbyte szkolenia, osiągnięcia i doświadczenie osoby, która ma wykonać planowany zabieg. Potwierdzeniem profesjonalizmu będą uzyskane dyplomy i certyfikaty. Odpowiedniego lekarza możemy także poznać po sposobie zrozumiałego wyjaśnienia przebiegu i istoty zabiegu oraz poinformowaniu o ewentualnych powikłaniach. Jeśli profesjonalista uzna, że zabieg może niekorzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie lub wygląd – wówczas odwiedzie Cię od myśli wykonania zabiegu.

2.   Sprzęt i preparaty

Sprzęt i stosowane preparaty powinny być nowoczesne i jak najbardziej specjalistyczne. Powinny pochodzić od znanych i sprawdzonych producentów. W profesjonalnej klinice medycyny estetycznej nie powinny znaleźć się niskiej jakości produkty, czy przestarzały sprzęt. Warto zwracać uwagę na sterylność sprzętu i całej kliniki, a także przestrzeganie zasad higieny. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań.

3.   Cena, lokalizacja i opinie w sieci

Dogodzenie wszystkim pacjentom to nie lada wyzwanie. Jeśli jednak negatywnych opinii w sieci jest podejrzanie dużo, a klinika w żaden sposób nie broni się przed komentarzami obnażającymi niekorzystne fakty, to jest to jasny sygnał, że coś jest nie tak. Warto przy tym pamiętać o rzetelnym sprawdzeniu opinii – nie tylko tych dostępnych na wizytówce Google, ale także tych z różnych forów.

Cena i lokalizacja jest równie ważną kwestią. Podejrzanie wysokie lub niskie ceny za zabieg w porównaniu do okolicznej konkurencji to sygnał, że coś jest na rzeczy. Jeżeli zaś chodzi o lokalizację – to jest to już kwestia dużo bardziej indywidualna. Warto jednak wybierać kliniki w cichym i ustronnym miejscu, w którym wypoczniemy.

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Laser frakcyjny nieablacyjny – pozbądź się blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to nie powód do wstydu. Jeśli...

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i poprawie jakości snu?

Jak medytacja może pomóc w radzeniu sobie ze stresem...

Czy olej kokosowy jest zdrowy?

Żywienie, jak każda inna dziedzina, ma cykliczne mody. Przykładem...

Zioła na sen – po jakie sięgnąć?

W obecnych czasach wiele osób ma problemy ze snem....