Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu?

Podczas rozpatrywania wniosków kredytowych bank bierze pod uwagę zdolność kredytową swojego klienta. Jest ona bardzo ważna, ponieważ to właśnie od niej zależy to, ile bank będzie chciał nam pożyczyć i na jak długo. Jeśli obawiasz się, że Twój wniosek z jakichś względów zostanie odrzucony to warto, abyś znał kilka sposobów na to, jak zwiększyć swoją szansę na otrzymanie kredytu.

Zbuduj dobrą historię kredytową

Kilkuletnia i bardzo dobra historia kredytowa może bardzo pomóc zdobyć Ci wymarzony kredyt. Budowanie jej jest bardzo czasochłonne, ale warto się tym zająć, aby być dla banku jak najbardziej wiarygodnym klientem. Przede wszystkim zadbaj o to, aby terminowo spłacać swoje zobowiązania. Pamiętaj też, że brak historii kredytowej jest tak samo niekorzystny, jak opóźnienia w spłatach, dlatego zacznij ją budować, gdy tylko nadarzy się do tego okazja. Możesz zrobić zakupy na raty lub wziąć drobny kredyt, który pokaże, że jesteś w stanie spłacać swoje długi na czas i można Ci zaufać. To z pewnością zwiększy twoje szanse na otrzymanie pieniędzy z banku.

Znajdź poręczyciela

Jeśli mimo starań w budowaniu historii kredytowej i tak nie jesteś dla banku wystarczająco wiarygodnym klientem, to możesz poprosić kogoś o poręczenie kredytu. Zwiększa to Twoje szanse na jego otrzymanie w bardzo szybkim tempie. Poręczyciel kredytu to osoba, która zgadza się na to, aby w momencie, gdy my przestaniemy spłacać kredyt, to ona weźmie na siebie tę odpowiedzialność. Poręczyciel kredytu może być osobą z rodziny, ale także bliskim znajomym – pokrewieństwo nie ma tu żadnego znaczenia, liczy się zdolność kredytowa tej osoby.

Oszczędź wkład własny

Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt hipoteczny, to koniecznie zacznij odkładać pieniądze na wkład własny. W niektórych bankach wkład własny musi wynosić minimum 10% wartości nieruchomości, ale w większości przypadków należy spodziewać się, że potrzebne będzie aż 20%. Zebranie takiej kwoty może zająć Ci sporo czasu więc nie warto z tym czekać. Im wyższy będzie Twój wkład własny tym tak naprawdę lepiej, bo zwiększy to Twoje szanse na otrzymanie kredytu i zmniejszy się Twoja miesięczna rata.

Weź kredyt z kimś

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu, to przystąp do niego z dodatkową osobą. Może to być rodzic lub współmałżonek, dla banku będzie to sygnał, że jest większe prawdopodobieństwo na to, że dwie osoby regularnie będą spłacały ratę niż tylko jedna. Należy jednak zadbać o to, aby ta osoba miała dobra zdolność kredytową, ponieważ jest to brane pod uwagę w pierwszej kolejności.

Powiązane artykuły

Poznaj modne fryzury dla chłopaków!

W dzisiejszych czasach fryzury dla chłopaków to nie tylko...

Modne obuwie damskie — na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Wybór odpowiedniego obuwia damskiego może być kluczowy dla zdrowia...

Poznaj modne materiały na sukienki!

Zanurz się w świat najnowszych trendów modowych, gdzie materiały...

Szerokie spodnie jeansowe — do czego najlepiej je zakładać?

Szerokie spodnie jeansowe, choć niegdyś uznawane za przeżytek, wracają...

Odkryj modowe tajemnice lat 90.

Lata 90. XX wieku były okresem, który pozostawił trwały...