Czy nienawidzisz codziennego jedzenia standardowego jedzenia redukcyjnego? Chcesz jak najszybciej osiągnąć upragniony cel? Sprawdź tę kontrowersyjną dietę. Oderwie Cię od standardowych form odżywiania, z których obecnie korzystasz.
Budowanie masy mięśniowej dieta
Jak zwiększyć masę mięśniową tą dietą? To jest łatwe. Pierwszym krokiem jest obliczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego, o którym mowa powyżej. Otrzymany wynik to dzienne zapotrzebowanie kaloryczne do utrzymania aktualnej wagi. Jeśli chcesz nabrać masy mięśniowej musisz być w stanie nadmiaru kalorycznego. Co to znaczy? Do uzyskanego wyniku należy dodać 100-300 kcal w zależności od organizmu. W tym momencie organizm będzie dostawał więcej kalorii niż potrzebuje do utrzymania masy mięśniowej, więc powinien przybrać na wadze. Co tydzień sprawdzaj swoją wagę, aby zobaczyć, czy waga przybiera na wadze, czy pozostaje na tym samym poziomie. Jeśli nie przybierasz na wadze lub przybierasz na wadze zbyt wolno, dodaj kolejne kalorie.
Redukcja tkanki tłuszczowej dieta
Pierwsza faza diety skupia się na określeniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Oprócz wykonywania obliczeń na podstawie wzorów, warto przez kilka dni prowadzić dzienniczek żywieniowy. Zapisz wszystko, co jesz lub pijesz i oblicz, ile kalorii spożywasz średnio dziennie. Teraz możesz porównać to z tym, co mówi formuła, aby zobaczyć, czy jesz zgodnie ze swoimi standardami. Pamiętaj, że każdy organizm funkcjonuje nieco inaczej, a odpowiednia ilość energii zależy nie tylko od wieku, płci, wagi, wzrostu i poziomu aktywności fizycznej, ale także od tempa metabolizmu, stanu zdrowia i cech osobowości. Porównanie średniego dziennego spożycia kalorii z CPM (całkowitym tempem metabolizmu) pomoże Ci uniknąć błędu polegającego na jedzeniu zbyt małej lub zbyt dużej ilości kalorii w ciągu dnia.
Elementy diety sportowca
Ważnym elementem diety zarówno sportowców amatorów, jak i zawodowych są witaminy i minerały. Wysoka aktywność fizyczna może prowadzić do utraty tych składników, co może prowadzić do osłabienia, niskiego poziomu energii, letargu, zmniejszonej koncentracji i obniżonej wydajności. Wraz ze wzrostem wysiłku rośnie zapotrzebowanie na witaminy A, C i E, które również muszą znaleźć się w diecie bogatej w przeciwutleniacze i witaminy z grupy B. Dieta sportowca powinna również zawierać odpowiednią ilość żelaza, miedzi, cynku, sodu, wapnia, potasu i magnezu, które organizm traci wraz z potem. Poza zdrowym, zbilansowanym posiłkiem warto czasem włączyć do diety sportowca suplementy. Dotyczy to zwłaszcza osób intensywnie trenujących, u których zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze może być większe. Wśród osób aktywnych fizycznie dużą popularnością cieszą się preparaty bogate w białko.