Ćwiczenia w domu – jaki sprzęt wybrać?

Z różnych względów możemy chcieć ćwiczyć w domowym zaciszu. Może nie ma żadnej ciekawej siłowni w pobliżu a może chcemy wykorzystać przerwy w pracy zdalnej. Niezależnie od powodów – warto znaleźć najbardziej pasujący sprzęt do ćwiczeń. Jaki będzie najlepszy?

Różne rodzaje sprzętu

Na rynku mamy wiele rodzajów sprzętów. Dzięki temu każdy użytkownik może dobrać coś pod swoje preferencje czy możliwości mieszkaniowe. Niektóre akcesoria zajmują niewiele miejsca, inne wręcz przeciwnie.

Mata, ciężarki, taśmy

Mata jest uniwersalna, można ją stosować do jogi, rozciągania czy jakichkolwiek innych ćwiczeń wykonywanych na podłodze. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, możemy się zaopatrzeć w różnego rodzaju ciężarki czy taśmy, które możemy dobrać do siły, którą posiadamy. Później, w miarę postępów, możemy kupować kolejne obciążenia. Wszystkie te akcesoria zajmują niewiele miejsca, co jest niewątpliwie dużym plusem. Trzeba jednak wiedzieć, jak i co ćwiczyć, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Rower stacjonarny

Zajmuje trochę miejsca, chociaż na rynku dostępne są też niewielkie modele. To świetna opcja dla osób, które lubią jeździć na rowerze i ubolewają nad brakiem pogody jesienią i zimą. W większości modeli można dostosować opór koła, dzięki czemu można zarówno po prostu jeździć “rekreacyjnie”, jak i dać niezły wycisk nogom.

Orbitrek

Na ten sprzęt potrzebujemy najwięcej miejsca na podłodze, w dodatku jest najcięższy i najtrudniej go przenosić. Orbitrek swoje gabaryty rekompensuje tym, że do ćwiczeń angażuje całe ciało i najwięcej grup mięśni na raz. Przy okazji najmniej obciąża stawy, jest więc polecany dla każdego niezależnie od wieku i kondycji.

Bieżnia

Do niedawna mogli sobie na nią pozwolić nieliczni. Dziś na rynku dostępne są bieżnie niewielkich rozmiarów, a nawet składane, które po ćwiczeniach można wsunąć chociażby pod łóżko. Z tym sprzętem biegaczom nie będą straszne zimy czy wichury. Będą mogli trenować niezależnie od pogody.

Jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać?

Jeśli nie mamy pewności, jakie urządzenie będzie dla nas odpowiednie, warto wybrać się na najbliższą siłownię i po prostu sprawdzić, z którego będzie najwygodniej korzystać. Oczywiście to będzie inna klasa sprzętu, ale mechanizm działania będzie ten sam. Niektóre sklepy mają też możliwość przetestowania urządzeń przed zakupem. W tym przypadku jest większa możliwość, że uda się poćwiczyć na modelu, który rozważamy kupić.

Najważniejsza rzecz – ćwicz

Kupno sprzętu to nie wszystko. Najważniejsze, żeby urządzenie czy akcesoria nie stały się po prostu elementem wystroju wnętrza lub nie wtopiły się w szafę czy schowek. Jeśli już zainwestujemy w sprzęt, to nie pozwólmy, żeby zaraz o nim zapomnieć. 

Powiązane artykuły

JAN BARBA – kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla każdego typu skóry

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy stanowią fundament codziennej rutyny...

Dlaczego warto zdecydować się na odzież z nadrukiem firmowym?

W obecnym świecie budowanie rozpoznawalności marki staje się kluczowym...

Profilaktyka stomatologiczna to zdrowie całego organizmu!

Zdrowie jamy ustnej to nie tylko kwestia pięknego uśmiechu,...

Trendy na 2024 rok – jaką długość spódnicy wybrać

W modzie wraca do łask długość, która mogła wydawać...

Yeezy Slide: Wygodne i stylowe – dlaczego są tak popularne?

Kanye West, znany nie tylko ze swoich osiągnięć muzycznych,...