Moda i sztuka

Fashion and art


Mostrami.pl według Andrzeja Pągowskiego

Mostrami.pl according to Andrzej Pągowski

Moda i sztuka

Fashion and art


Mostrami.pl według Andrzeja Pągowskiego

Mostrami.pl according to Andrzej Pągowski

Trudno nam uwierzyć, ale właśnie mijają cztery lata od kiedy Mostrami.pl zaczęło promować polską modę. Co roku jest to moment kiedy wspominamy nasze początki. Są o tyle miłe, że pierwszą odsłonę sklepu zaprojektował dla nas legendarny polski grafik- Andrzej Pągowski, który do dziś wspiera nas swoimi działaniami. Grafiki Andrzeja Pągowskiego stały się dla nas nieodłącznym elementem wszystkich wyjątkowych chwil- "jego kobiety" zerkają na nas ze świątecznych banerów i urodzinowych kartek. Nie od dziś wiadomo, że moda kocha sztukę z wzajemnością, czego dowodem jest poniższa galeria. Zapraszamy do wspólnej podróży po czterech latach inspirującej przyjaźni!

It is hard for us to believe, but it has been exactly four years since Mostrami.pl started to promote Polish fashion. Every year we cherish this moment by recalling our beginnings. The memories are nice, because the first version of our store was designed by a legendary Polish graphic designer - Andrzej Pągowski, who supports us with his work to this day. Andrzej Pągowski's graphics became an inseparable element of all our special moments - "his women" glance at us from festive banners and birthday cards. It has long been known that fashion and art love each other, which is proven by the following gallery. We invite you on a common journey through years of inspiring friendship!


pagowski Z Mostrami jestem od samego początku. Dlaczego? Lubię wyzwania. Dla grafika jest to bardzo fascynujące, co pewien czas zmierzyć się ze światem ilustratorów mody oraz ze światem projektantów, a to właśnie daje mi współpraca z Mostrami. Serdecznie pozdrawiam i gratuluję czwartej rocznicy.

Andrzej Pągowski

pagowski I've been with Mostrami from the very beginning. Why? I like challenges. It's highly fascinating for a graphic designer to face the world of fashion illustrators and designers every now and then, and this is exactly what the cooperation with Mostrami provides. Kind regards and congratulations on the fourth anniversary.

Andrzej Pągowski

 
 
 
 
 
 
 

Urodził się 1953 roku. Absolwent PWSSP w Poznaniu, Wydział Plakatu, dyplom u prof. Waldemara Świerzego. Jest autorem ponad 1200 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Od roku 1986 był dyrektorem artystycznym i graficznym wielu pism, najdłużej w polskiej edycji miesięcznika "Playboy".

W 1989 roku rozpoczął pracę w reklamie, nie przerywając indywidualnej twórczości graficznej. Od kilku lat uprawia malarstwo w technice print druk na płótnie. Pierwsza wystawa „Print Akty”, zaprezentowana w 2009 roku w Warszawie, spotkała się z dużym zainteresowaniem co skłoniło artystę do kontynuowania tego typu twórczości. Równolegle tworzy portrety na zamówienie.

Swoje prace Andrzej Pągowski prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Pągowski jest też laureatem kilkudziesięciu nagród polskich i zagranicznych, wśród których warto wymienić kilkanaście najwyższych trofeów na Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles oraz kilka nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago. W ostatnich latach do kolekcji nagród przybyły trofea przyznawane za osiągnięcia reklamowe. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i państwowych, między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.
Obecnie jest dyrektorem kreatywnym i właścicielem firmy Kreacja Pro.