Wszystko co musisz wiedziec o reumatoidalnym zapaleniu stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest w toku, postępującą chorobą, która wpływa na stawy ciała z epizodów bolesnego zapalenia. Jest to choroba autoimmunologiczna, które mogą powodować stan zapalny i uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz narządach.

Pojawienie się reumatoidalnego zapalenia stawów, znanego także jako RA, może wystąpić w każdym wieku i dotyka więcej kobiet niż mężczyzn. Ogólnie, młodszy osoba gdy on, albo ona tworzy reumatoidalne zapalenie stawów, szybciej choroba postępuje.

Nasilenie reumatoidalnego zapalenia stawów znacznie się różni między ludźmi. W niektórych przypadkach, ludzie z chorobą się silnie zablokowane. Ponadto, średnia długość życia może być skrócona o około trzech do siedmiu lat, a te z najcięższych form RA może umrzeć 10 do 15 lat wcześniej, niż oczekiwano.

Powikłania reumatoidalne zapalenie stawów może być poważne i obejmują niszczenie stawów, niepełnosprawność, w ciężkich przypadkach, zagrażających życiu powikłań narządów i naczyń krwionośnych.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz objawy reumatoidalnego zapalenia stawów, takie jak zapalenia, ból, sztywność i obrzęk stawów. Wczesne rozpoznanie i leczenie może zminimalizować dyskomfort i zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań.

OBJAWY
Jakie są objawy reumatoidalnego zapalenia stawów?

Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów znacznie się różnią się od osoby do osoby i mogą być łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Na początku choroby, objawy reumatoidalnego zapalenia stawów są często niejasne i rozwijać się powoli. Objawy mogą nie obejmować klasyczny objaw ból stawów, że ludzie często powiązana z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Te niewyraźne, wczesne objawy mogą obejmować:… Czytaj więcej o objawy reumatoidalnego zapalenia stawów

PRZYCZYNY
Co powoduje, że reumatoidalne zapalenie stawów?

Dokładna przyczyna reumatoidalnego zapalenia stawów nie jest znana, ale jest klasyfikowany jako choroba autoimmunologiczna. W chorobie autoimmunologicznej, odpornościowe organizmu zdrowych tkankach błędy systemowe, jak niebezpieczne dla organizmu i atakuje je. Powoduje to stan zapalny, który może ostatecznie zniszczyć stawów i uszkodzenia naczyń krwionośnych i narządów…. Czytaj więcej o przyczynach reumatoidalnym zapaleniem stawów

ZABIEGI
Jak jest reumatoidalne zapalenie stawów leczonych?

Reumatoidalne zapalenie stawów leczenie plany używać wielostronne podejście i są indywidualnie do stadium zaawansowania choroby i wieku, historii choroby i współistniejących chorób lub chorób. Nie ma leku na reumatoidalne zapalenie stawów, ale wczesnego wykrywania i leczenia, jest to możliwe, aby zminimalizować lub opóźniać uszkodzenia stawów i powikłań choroby, takich jak ból przewlekły i niepełnosprawności. Ponieważ reumatoidalne zapalenie stawów jest postępującą i charakter przewlekły, leczenie zwykle musi być ciągły, nawet w niektórych przypadkach przez całe życie…. Czytaj więcej o terapii reumatoidalnego zapalenia stawów

Powiązane artykuły

Modne ubrania i akcesoria na plażę – przewodnik dla kobiet

Must-have plażowej garderoby Każda stylowa kobieta wie, że kluczowe elementy...

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację powietrza?

Szukasz skutecznych rozwiązań zapewniających świeże i zdrowe powietrze? Jednym...

Jak dbać o stół dębowy, by służył długie lata?

Stoły dębowe to nie tylko funkcjonalne meble, ale także...

Jakie są objawy stanu zapalnego zębów?

Objawy stanu zapalnego zębów mogą być nie tylko uciążliwe,...