Wszystko co musisz wiedziec o reumatoidalnym zapaleniu stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest w toku, postępującą chorobą, która wpływa na stawy ciała z epizodów bolesnego zapalenia. Jest to choroba autoimmunologiczna, które mogą powodować stan zapalny i uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz narządach.

Pojawienie się reumatoidalnego zapalenia stawów, znanego także jako RA, może wystąpić w każdym wieku i dotyka więcej kobiet niż mężczyzn. Ogólnie, młodszy osoba gdy on, albo ona tworzy reumatoidalne zapalenie stawów, szybciej choroba postępuje.

Nasilenie reumatoidalnego zapalenia stawów znacznie się różni między ludźmi. W niektórych przypadkach, ludzie z chorobą się silnie zablokowane. Ponadto, średnia długość życia może być skrócona o około trzech do siedmiu lat, a te z najcięższych form RA może umrzeć 10 do 15 lat wcześniej, niż oczekiwano.

Powikłania reumatoidalne zapalenie stawów może być poważne i obejmują niszczenie stawów, niepełnosprawność, w ciężkich przypadkach, zagrażających życiu powikłań narządów i naczyń krwionośnych.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz objawy reumatoidalnego zapalenia stawów, takie jak zapalenia, ból, sztywność i obrzęk stawów. Wczesne rozpoznanie i leczenie może zminimalizować dyskomfort i zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań.

OBJAWY
Jakie są objawy reumatoidalnego zapalenia stawów?

Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów znacznie się różnią się od osoby do osoby i mogą być łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Na początku choroby, objawy reumatoidalnego zapalenia stawów są często niejasne i rozwijać się powoli. Objawy mogą nie obejmować klasyczny objaw ból stawów, że ludzie często powiązana z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Te niewyraźne, wczesne objawy mogą obejmować:… Czytaj więcej o objawy reumatoidalnego zapalenia stawów

PRZYCZYNY
Co powoduje, że reumatoidalne zapalenie stawów?

Dokładna przyczyna reumatoidalnego zapalenia stawów nie jest znana, ale jest klasyfikowany jako choroba autoimmunologiczna. W chorobie autoimmunologicznej, odpornościowe organizmu zdrowych tkankach błędy systemowe, jak niebezpieczne dla organizmu i atakuje je. Powoduje to stan zapalny, który może ostatecznie zniszczyć stawów i uszkodzenia naczyń krwionośnych i narządów…. Czytaj więcej o przyczynach reumatoidalnym zapaleniem stawów

ZABIEGI
Jak jest reumatoidalne zapalenie stawów leczonych?

Reumatoidalne zapalenie stawów leczenie plany używać wielostronne podejście i są indywidualnie do stadium zaawansowania choroby i wieku, historii choroby i współistniejących chorób lub chorób. Nie ma leku na reumatoidalne zapalenie stawów, ale wczesnego wykrywania i leczenia, jest to możliwe, aby zminimalizować lub opóźniać uszkodzenia stawów i powikłań choroby, takich jak ból przewlekły i niepełnosprawności. Ponieważ reumatoidalne zapalenie stawów jest postępującą i charakter przewlekły, leczenie zwykle musi być ciągły, nawet w niektórych przypadkach przez całe życie…. Czytaj więcej o terapii reumatoidalnego zapalenia stawów

Powiązane artykuły

Co Ci da ćwiczenie jogi?

Wielu ludzi słysząc hasło „joga” nie bardzo wie, o...

Jad węża, ślina ślimaka, czyli najdziwniejsze smarowidła na wieczną młodość

Czy dobrowolnie i świadomie, dla podtrzymania własnej urody, drogie...

5 zasad dzięki, którym nie będziesz chorować

Wielu ludzi przeziębia się lub łapie grypę regularnie o...

Czy bezsenność jest chorobą, którą można leczyć?

Odpowiedzenie sobie na pytanie, jak ważny jest sen, zdaje...

Budowa stoisk targowych – jak przebiega?

Masz szansę na udział w targach branżowych? Skorzystaj z...