Różne sposoby na nadmierne pocenie

Pierwszą linią obrony w leczeniu nadmiernego pocenia jest korzystanie z antyperspirantów, które zazwyczaj zapobiegają poceniu się i przyczyniają się do zmniejszenia zapachów pochodzących z ciała. Jest taki aktywny składnik antyperspirantu, który znajduje się w tym wszystkim: heksahydrat chlorku glinu, który spełnia swoje zadanie.

Trzeba być jednak ostrożnym, ponieważ ta substancja może powodować podrażnienia skóry, a także może spowodować uszkodzenie odzieży.

* Można też pokusić się o stosowanie innych leków na receptę, takich jak glikopirolan, działa poprzez zapobieganie stymulacji gruczołów potowych. To okazało się skuteczne, ale ma skutki uboczne, które obejmują zawroty głowy i suchość w ustach.

* Jest też kolejny zabieg w kolejce, zwany Jonoforeza, odpowiada również na ten problem, w jaki sposób leczyć nadmierne pocenie się. Wykorzystuje energię elektryczną, która chwilowo wyłącza działanie gruczołów potowych; Ta alternatywa jest najlepsza dla dłoni i stóp. Delikatny prąd przechodzi przez wodę, w której, dłonie i stopy są umieszczone, i może trwać to około 20 minut. Efekty uboczne, ale stosunkowo rzadkie jeśli zachowuje się odpowiednie tempo tego leczenia obejmują pękanie skóry i powstawanie pęcherzy.

* Ciężkie pocenie pod pachami wymaga również bardziej rygorystyczne traktowania tego obszaru poprzez botox. Duża dawka oczyszczonej toksyny jadu kiełbasianego jest wprowadzana do obszaru pod pachami, która blokuje nerwy i stymuluje pocenie.

Zastrzyki z botoksu są również wykorzystywane w innych dziedzinach, nie tylko jeśli chce się leczyć nadmierne pocenie się. Ten zabieg jest bolesny i może powodować krótkoterminowe osłabienie.

* Kolejny zabieg w kolejce jest to ETS. To odnosi się do minimalnie inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, który polega na odcięciu sygnału, która mówi ciału że ma się pocić nadmiernie. Proces przebiega w następujący sposób: chirurg lokalizuje nerw, który jest przyczyną nadczynności potu; i wreszcie usuwa się go.

Pocenie się w małych dawkach może być tolerowane, ale nadmierne pocenie może stać się nie do zniesienia, i wtedy można się zastanawiać, jak zatrzymać nadmierne pocenie się. Pot jest to parowanie dwóch milionów gruczołów potowych, pod skórą, które wysyłają wilgoć na powierzchnię skóry przez przewody potowe aby chłodzić ciało, gdy zostanie przegrzane. Jednak Twoje życie może stać się szczególnie nieszczęśliwe, jeśli cierpisz z powodu nadmiernego pocenia się, to stan, który powoduje Ci że będziesz pocić się nadmiernie i niespodziewanie. Jednakże, można poprawić swoją kondycję także poprzez realizację następujących wskazówek.

Chociaż problem biologiczny jest to zwykle przyczyna nadmiernego pocenia się, to nigdy nie należy przeoczyć znaczenia ogólnej higieny. Kąpiel i prysznic brane regularnie pozwolą utrzymywać odpowiednią temperaturę a tym samym pomagają i zapobiegają gromadzeniu się nieprzyjemnych zapachów. Niektórzy ludzie czują, że są w stanie spać o wiele lepiej, jeśli wezmę kąpiel lub prysznic przed pójściem do łóżka. Odświeżone uczucie pomoże Ci czuć się mniej niespokojnym, a przez to mniej będziesz się pocić.

Pij więcej wody: Ponieważ przegrzanie ciała jest główną przyczyną pocenia się, więc jest to rozsądne, aby schłodzić ciało w miarę możliwości w celu uniknięcia zbyt dużej potliwości. Należy pić co najmniej 8 szklanek wody każdego dnia. W ten sposób wszelkie toksyny zostaną „wyprane” z ciała, co uniemożliwi powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Regularne ćwiczenie: Jeśli chcesz, aby Twoje ciało, mogło działać poprawnie musisz pozostać w formie. Pocenie się podczas ćwiczeń jest naturalne i normalne; W rzeczywistości, jest to dobry sposób na to wszystko. Podobnie jak woda, system zostanie oczyszczony z toksyn, jeśli ćwiczysz regularnie i nie będziesz się niepotrzebnie pocić i niespodziewanie.

Powiązane artykuły

Jakie są objawy stanu zapalnego zębów?

Objawy stanu zapalnego zębów mogą być nie tylko uciążliwe,...

Sylchem – wszystko, czego potrzebujesz do laboratorium 

Laboratoria odgrywają kluczową rolę w dziedzinie nauki, badania i...

Jakie czynniki wpływają na pozycję danego kraju w rankingu największych gospodarek?

Rozwój gospodarczy powinien być niezwykle istotny dla każdego kraju....

Co Ci da ćwiczenie jogi?

Wielu ludzi słysząc hasło „joga” nie bardzo wie, o...