Książki romantyczne – jakich autorów trzeba znać?

Romanse to niezwykle popularny gatunek literatury, szczególnie wśród przedstawicielek płci pięknej, chociaż nie tylko. Dzieła w tej kategorii tworzą tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy autorów, więc jest w czym wybierać. W tym materiale chcielibyśmy wskazać kilku najbardziej znanych autorów i autorek romansów, z których książkami warto zapoznać się w pierwszej kolejności. Omówimy również kwestię tego, na jakie inne czynniki poza samym autorem najlepiej zwracać uwagę przy wyborze kolejnego tytułu. Zapraszamy do lektury!

Czyje romanse trzeba znać?

Mówiąc o popularnych autorach romansów i ogółem książek, które uwielbiają przede wszystkim kobiety, nie można nie wspomnieć o takich postaciach, jak Nora Roberts (Zatoka westchnień, Pogoda dla dwojga), Danielle Steel (Magia, Wezbrane wody) czy Diana Palmer (Zgrany duet, Uwierzyć w miłość). Bardzo popularne są też książki Rosamunde Pilcher (Wrzesień, Poszukiwacze muszelek) oraz Stephanie Laurens (Czarownica z doliny, Kochając Rose). Panie te mają na swoich kontach tak wiele tytułów, że tak naprawdę niejedna czytelniczka mogłaby latami zapoznawać się tylko z ich twórczością.

Trzeba przy tym podkreślić, że znane i lubiane romanse tworzą nie tylko kobiety. Ciężko o osobę, która nie słyszałaby o Nicholasie Sparksie, nawet, jeśli ktoś jego książek jeszcze nie czytał. Wydał między innymi takie dzieła, jak “Pamiętnik” czy “List w butelce”. Nie dość, że książki Sparksa bardzo dobrze się sprzedają, to jeszcze są chętnie i z dużym sukcesem ekranizowane (co można jednak powiedzieć też o wspomnianych wcześniej autorkach).

Autorzy to jedno, ale warto też zwrócić uwagę na typ powieści

Jest kilka rzeczy, na które warto zwracać uwagę przy wyborze kolejnej książki – romanse występują bowiem w naprawdę wielu wariacjach. Jeśli wie się już, że lubi się styl jakiegoś autora, to jest spore prawdopodobieństwo, że jego kolejne dzieła też przypadną nam do gustu. Poza autorem użyteczna może być jednak także informacja o tym, o jakim konkretnie romansie mówimy – chociażby po to, aby wykluczyć wątki, wobec których nie ma się zbytniej sympatii.

Wśród popularnych podgatunków romansów można wymienić romansy mafijne, historyczne czy osadzone w świecie fantasy. Możliwości jest wiele, każdy więc powinien być w stanie znaleźć niejedną książkę dopasowaną do swoich oczekiwań. Co istotne, poszczególne romanse tworzy się z myślą o określonych kategoriach wiekowych – niektóre są kierowane bezpośrednio do nastoletnich czytelników, inne są bardziej uniwersalne czy napisane dla starszych odbiorców.

Powiązane artykuły

Modne ubrania i akcesoria na plażę – przewodnik dla kobiet

Must-have plażowej garderoby Każda stylowa kobieta wie, że kluczowe elementy...

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację powietrza?

Szukasz skutecznych rozwiązań zapewniających świeże i zdrowe powietrze? Jednym...

Jak dbać o stół dębowy, by służył długie lata?

Stoły dębowe to nie tylko funkcjonalne meble, ale także...

Jakie są objawy stanu zapalnego zębów?

Objawy stanu zapalnego zębów mogą być nie tylko uciążliwe,...