Jakich substancji poszukiwać w kosmetykach przeciwtrądzikowych?

Pielęgnacja cery dotkniętej problemem trądziku jest wyjątkowo problematyczna. Wskazane będzie więc znalezienie odpowiednich kosmetyków, które pomogą nam należycie zatroszczyć się o stan swojej cery. Na szczęście, w sklepach internetowych oraz stacjonarnych znajdziemy naprawdę wiele różnego rodzaju preparatów, które pomogą zadbać o skórę. W szczególności warto zaufać tym naturalnym. Charakteryzuje je bowiem bezpieczeństwo, skuteczność oraz duża wydajność.

Zwróć uwagę na ekstrakty roślinne oraz olejki eteryczne

Pielęgnacja cery tłustej ze skłonnością do niedoskonałości bywa wyjątkowo problematyczna. Wskazany będzie więc zakup kosmetyków zawierających naturalne ekstrakty oraz wyciągi roślinne. W kosmetykach tych nie powinno zabraknąć także olejków eterycznych. Jeżeli chodzi o ekstrakty i wyciągi, najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup kremu i żelu wzbogaconego o ekstrakt z lukrecji. Charakteryzuje się on właściwościami rozjaśniającymi oraz wyrównującymi koloryt skóry. Ponadto, pomocny może okazać się ekstrakt z zielonej herbaty. Charakteryzuje się on działaniem antyoksydacyjnym. Okazuje się to niezwykle przydatne w walce ze zmarszczkami, ale także niedoskonałościami skóry. Zaufać warto także sile olejków eterycznych. W szczególności mowa tu o olejku z drzewa herbacianego. Olejek ten charakteryzuje się działaniem silnie przeciwzapalnym. Nie można odmówić mu również właściwości przeciwbakteryjnych oraz oczywiście przeciwwirusowych. Dzięki temu olejek rozprawia się z naprawdę wieloma problemami, także skórnymi. Olejki eteryczne można stosować także solo, ale trzeba pamiętać o rozcieńczeniu ich wodą lub hydrolatem roślinnym.

Przyjrzyj się olejom roślinnym

Jeżeli chodzi o oleje roślinne, one również mogą okazać się pomocne w walce z objawami trądziku pospolitego, jak i różowatego. Które oleje mają jednak szansę najbardziej nam pomóc? Bez wątpienia będzie to olej tamanu, słynący z właściwości przeciwzapalnych oraz przeciwbakteryjnych. Nie sposób nie zauważyć, że pomocny może być także olej ze słodkich migdałów. Dzięki olejkowi ze słodkich migdałów można nawilżyć skórę oraz rozprawić się z podrażnieniami, które często powstają w wyniku trądziku. Ponadto, oleje roślinne, takie jak olej migdałowy idealnie zmiękczają skórę. Staje się więc ona miękka oraz przyjemna w dotyku. Wskazane będą również kosmetyki z olejem konopnym. Jeżeli chodzi o olej konopny, charakteryzuje się on działaniem silnie przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz kojącym. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki olejkowi konopnemu można będzie również przyśpieszyć gojenie się stanów zapalnych.

A może hydrolaty?

W pielęgnacji skóry dotkniętej problemem niedoskonałości pomóc mogą nam również hydrolaty. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup hydrolatu z czystka ladanowego. Dzięki hydrolatowi z czystka ladanowego bez wątpienia oczyścimy cerę. Stanie się ona również wolna od uciążliwych niedoskonałości. Ponadto, hydrolat z czystka delikatnie nawilża i odświeża cerę. Wskazany będzie także zakup hydrolatu z róży damasceńskiej. Dzięki hydrolatowi z róży damasceńskiej możliwe będzie nawilżenie cery oraz wyrównanie jej kolorytu. Hydrolat z róży damasceńskiej, zwany także wodą różaną charakteryzuje się także przepięknym aromatem. Dzięki temu, jego codzienne stosowanie jest prawdziwą przyjemnością. Aby móc jednak mówic o rezultatach wynikających ze stosowania hydrolatu, należy być regularnym. Wskazana jest także cierpliwość. Rezultaty pojawią się po dwóch, trzech tygodniach codziennego stosowania.

Powiązane artykuły

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację powietrza?

Szukasz skutecznych rozwiązań zapewniających świeże i zdrowe powietrze? Jednym...

Jak dbać o stół dębowy, by służył długie lata?

Stoły dębowe to nie tylko funkcjonalne meble, ale także...

Jakie są objawy stanu zapalnego zębów?

Objawy stanu zapalnego zębów mogą być nie tylko uciążliwe,...

Sylchem – wszystko, czego potrzebujesz do laboratorium 

Laboratoria odgrywają kluczową rolę w dziedzinie nauki, badania i...