Drogeria po nowemu, czyli zakupy kosmetyków przez internet

Każdego dnia miliony kobiet odwiedzają drogerie. Piękny wygląd jest bowiem tym, co większość pań stawia na pierwszym miejscu. Zakup nowego kosmetyku, bądź perfum sprawia kobietom nie mniejszą przyjemność, niż nowe ubranie lub buty. Tu nie ma żadnych wątpliwości. Jednak…

Gdzie wolimy wydawać pieniądze – w tradycyjnym sklepie czy może w internetowym?

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób nie wyobrażało sobie zakupów przez Internet. Dziś stał się on potężnym narzędziem rynkowym, które pozwala nam na znalezienie dokładnie wszystkiego. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-handlu w Europie, ale czy to świadczy o tym, że drogerie internetowe mogą w krótkim czasie zastąpić te klasyczne – stacjonarne? Odpowiedź wcale nie jest ani prosta, ani oczywista. Zdania na temat tego, czy wolimy robić zakupy w Sieci czy offline są bardzo podzielone. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety… Jakie więc plusy i minusy można wymienić, aby przekonać się do któregoś z nich?

Drogeria internetowa zapewnia nam niezwykle wygodne, błyskawiczne zakupy, które możemy zrealizować w każdym miejscu (z dostępem do Sieci). Drogerię online możemy odwiedzać o każdej porze dnia i nocy, a więc to z pewnością idealna propozycja dla zapracowanych. Poza tym, w Internecie możemy trafić na atrakcyjne obniżki cen, niekiedy jest nawet 50% taniej, niż w drogerii tradycyjnej. Sklepy online mają często szerszy asortyment, bogatszy wybór produktów… Jeśli chcemy kupić kosmetyk, którego nie znamy, możemy zawsze poczytać opinie o nim, przejrzeć recenzje, fora, zajrzeć na stronę producenta i dowiedzieć się o danym specyfiku znacznie więcej, niż to, co jest na etykiecie. Jakie minusy natomiast mają zakupy online? Zdecydowaną wadą jest brak doradztwa i bezpośredniego kontaktu z żywym człowiekiem. Owszem, są czaty, wirtualni asystenci, i inne tego typu rozwiązania, ale jest pewna grupa klientów, którym to nie odpowiada. Oczywistym minusem jest także to, że wybranego produktu nie możemy dotknąć, powąchać, od razu przetestować. Dlatego ta propozycja najlepsza jest w sytuacji, w której kupujemy sprawdzone kosmetyki, których używamy regularnie. Poza tym, zakupionymi produktami będziemy mogli cieszyć się najwcześniej za 24h. To też niektórych nie zadowala… Należy również pamiętać o tym, że w Sieci łatwiej trafić na nieuczciwych sprzedawców, dlatego przed zakupem warto dokładnie sprawdzić wybrany przez nas sklep – poczytać opinie klientów, prześledzić wybrane wątki na forach dyskusyjnych, etc.

Drogerie stacjonarne to z kolei miejsca, po których kobiety mogą chodzić godzinami. Kremy, balsamy, żele pod prysznic to produkty, które uwielbiamy wąchać, kosmetyki kolorowe chcemy przetestować na miejscu, wszystkie nowości dokładnie obejrzeć, poznawać, wręcz delektować się tym… A w razie wątpliwości chcemy mieć możliwość poproszenia o poradę specjalisty. Poza tym, często odwiedzamy miejsca, które dobrze znamy, to z kolei ułatwia nam znalezienie poszukiwanego produktu, a także skraca czas zakupów. Minusem tradycyjnych sklepów jest zapewne to, że są otwarte tylko w konkretnych godzinach, niekiedy musimy stać w kolejkach, a w razie braku upragnionego produktu jesteśmy zmuszeni szukać go w innych sklepach. Osoby, które nie przepadają za zakupami, w sklepie wypełnionym po brzegi różnymi artykułami mogą czuć się przytłoczone i nieco zdezorientowane.

Jak każde rozwiązanie, także i te mają zarówno swoich gorących zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników. Gdzie dziś wolimy robić zakupy – w drogerii internetowej czy stacjonarnej? Świat jest coraz bardziej zdominowany przez elektronikę. Większość z nas nie tylko to zaakceptowała, czy polubiła, ale nie wyobraża sobie bez niej życia. Z pewnością dlatego coraz więcej kobiet korzysta z możliwości zakupów online. Jest jednak wiele takich które ciągle jeszcze lubią chodzić po sklepach, wybierać, przebierać, bądź choćby tylko oglądać dostępne produkty.

Czy zatem drogerie internetowe zastąpią te tradycyjne?

Powiązane artykuły

Modne ubrania i akcesoria na plażę – przewodnik dla kobiet

Must-have plażowej garderoby Każda stylowa kobieta wie, że kluczowe elementy...

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację powietrza?

Szukasz skutecznych rozwiązań zapewniających świeże i zdrowe powietrze? Jednym...

Jak dbać o stół dębowy, by służył długie lata?

Stoły dębowe to nie tylko funkcjonalne meble, ale także...

Jakie są objawy stanu zapalnego zębów?

Objawy stanu zapalnego zębów mogą być nie tylko uciążliwe,...