Dlaczego mężczyźni zdradzają swoje partnerki?

DLACZEGO MĘŻCZYŹNI ZDRADZAJĄ SWOJE PARTNERKI?

Udowodnione jest naukowo, że mężczyźni zdradzają częściej swoje partnerki, niż kobiety swoich partnerów, tylko dlaczego tak się dzieje?
Mężczyźni częściej czują niedosyt w związku, lub po prostu szybciej się nudzą, lecz, nie usprawiedliwia ich żadna wymówka. A stwierdzenie, że wszyscy mężczyźni zdradzają, jest mitem. Zdrada zaboli nie tylko kobietę, ale także mężczyznę, dlatego warto zapoznać się, dlaczego dochodzi do zdrady i czym ona jest.

ZDRADA- zdrada to seks, romansowanie, całowanie się, flirtowanie z drugą osobą, czy więzi emocjonalne z osobą inną niż partnerka lub partner. Zdrada jest złamaniem zasad panujących w związku, dlatego jest takie ważne, by rozmawiać z partnerem i te zasady między sobą ustalić. Zdrada jest świadomym złamaniem więzi między partnerem/ką.

DLACZEGO MĘŻCZYŹNI ZDRADZAJĄ?
Czy to emocjonalnie, czy seksualnie, zdrada zdarza się bardzo często w związkach. Przyczyny mogą być najróżniejsze, a niekiedy nawet złożone, i na pytanie “dlaczego mnie zdradziłeś?” często odpowiedź wychodzi na jaw podczas pracy ze specjalistą psychoterapii.
Oto kilka z przyczyn, dlaczego mężczyźni zdradzają swoje partnerki:
szukanie “przygód” poza związkiem
zdrada, jako zakazany owoc, kusi mężczyzn do tego, by się jej dopuścić
szukanie wyzwań na polu miłosno-seksualnym
podniesienie swojej samooceny
kłopoty w związku, oddalenie się od partnerki czy partnera, np. kiedy druga osoba cierpi na depresję, ma chorobę onkologiczną czy jest w ciąży
“mężczyźni to urodzeni zdobywcy”- stereotyp, który już dawno przeszedł do lamusa

JAK ROZPOZNAĆ ZDRADĘ
Jest kilka synonimów zdrady: kwiaty bez powodu, szminka na koszuli partnera, perfumy na ciele czy ciuchach mężczyzny, częste wychodzenie z domu bez podania powodu czy spędzanie długich godzin na telefonie, zwłaszcza wieczorem.
Często partnerka, widząc te synonimy, domyśla się intuicyjnie, że partner może ją zdradzać, i nie warto tego ukrywać. Chowanie tego w sobie, może skończyć się przykrymi konsekwencjami, np. rozwodem. Warto w takiej sytuacji porozmawiać, a jeśli na tym polu także występują konflikty, udać się na terapię par.

JAK MĘŻCZYŹNI TŁUMACZĄ ZDRADĘ
Mężczyźni często tłumaczą zdradę tym, że byli pod wpływem alkoholu lub brakuję im wrażeń seksualnych. Próbując się wytłumaczyć, często zrzucają winę na partnerkę, próbując ją kontrolować emocjonalnie lub szukają innych wymówek.
Często używają także różnych stwierdzeń, by się usprawiedliwić, lecz niestety, w ich głowie może to brzmieć w miarę racjonalnie, w rzeczywistości desperacko próbują uniknąć odpowiedzialności.
Oto kilka z nich:
“To jej wina, że zaglądała do mojego telefonu. Zasługuję na odrobinę prywatności”
“Gdybyś miał taką żonę jak ja, też byś ją zdradził”
“Po tym jak urodziła dzieci, już nie daje mi takiej samej satysfakcji, jak kiedyś”
“Przesadzasz, nawet nie uprawialiśmy seksu”
“Każdy facet zdradza, ten, który myśli inaczej, kłamie”
“Tak naprawdę nic do niej nie czułem”

WNIOSKI
Do zdrady dochodzi z wielu powodów, i zawsze wychodzi ona na jaw, i nie warto szukać marnych wymówek, czy obarczać za zdradę drugą osobę.
Mężczyźni, którzy zdradzają, są samolubni, i nie widzą, tego, że krzywdzą swoje partnerki. Często także, szukają sposobu, aby rozwiązać swoje związkowe problemy i dlatego dopuszczają się zdrady, pogłębiając swój problem, a nie rozwiązując go.

Powiązane artykuły

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację powietrza?

Szukasz skutecznych rozwiązań zapewniających świeże i zdrowe powietrze? Jednym...

Jak dbać o stół dębowy, by służył długie lata?

Stoły dębowe to nie tylko funkcjonalne meble, ale także...

Jakie są objawy stanu zapalnego zębów?

Objawy stanu zapalnego zębów mogą być nie tylko uciążliwe,...

Sylchem – wszystko, czego potrzebujesz do laboratorium 

Laboratoria odgrywają kluczową rolę w dziedzinie nauki, badania i...