Cellulit – skąd się bierze i jak go uniknąć?

Cellulit pojawia się najczęściej na kobiecych udach, pośladkach, łydkach, brzuchu, a nawet przedramionach. Zdecydowanie szpeci skórę i jest niechcianym gościem, którego za wszelką cenę każda kobieta chce się pozbyć. Lecz zanim przejdziemy do sposobów na cellulit dowiedzmy się w jaki sposób on powstaje.

Skąd się bierze cellulit?

Pochodzenie pomarańczowej skórki dla wielu pań jest kompletnie niezrozumiałe. Niby ciągle starają się dbać o linię, czasami zapiszą się na siłownię, a i tak ich skóra w pewnych partiach ciała nie należy do zbyt gładkich. Zagłębiając się w tajniki naszego organizmu, możemy dowiedzieć się, iż cellulit to nich innego jak nieprawidłowo przebiegający proces przemiany materii. Grudki, które wyczuwamy pod palcami, naciskając na skórę, na której mamy cellulit, to skupione w jednym miejscu oraz powiększone komórki tłuszczowe zwane adypocytami. Uciskanie naczyń krwionośnych przez powiększone komórki tłuszczowe powoduje szereg nieprzychylnych dla naszego zdrowia następstw. Przede wszystkim układ krwionośny nie przenosi tlenu oraz potrzebnych składników odżywczych w prawidłowym tempie. Przez to wolniej z kobiecego ciała usuwane są toksyny.

Cellulit na ciele pojawia się na skutek:

Zmian hormonalnych w organizmie – na obecność pomarańczowej skórki uskarżają się kobiety mające problemy hormonalne. Do takich okresów w życiu kobiety można zaliczyć między innymi okres dojrzewania, połóg, menopauza, jak i również rozchwianie hormonów
Siedzącego trybu życia – brak ruchu, powoduje nagromadzenie się tłuszczu w naszych tkankach. Jeśli siedzący tryb życia połączymy z wysokokaloryczną dietą, wtedy możemy spodziewać się nie tylko przybrania na wadze, ale również zmian na skórze w postaci coraz bardziej zaawansowanej pomarańczowej skórki.

Uciskania naczyń krwionośnych – noszenie zbyt obcisłych ubrań, również nie jest wskazane. Przyczyniają się one do gorszego przepływu krwi, a także limfy w organizmie.
Stosowania nieodpowiedniej diety – największym winowajcą jest tłuszcz zwierzęcy, sól oraz cukier. Ponadto spożywamy bardzo duże ilości przetworzonych produktów, które sprzyjają odkładaniu się dużej ilości szkodliwego cholesterolu. Nasza dieta zwykle jest za uboga w warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze roślinne, ryby, a także rośliny strączkowe. Pijemy za mało wody w ciągu dnia.

Można byłoby wymienić o wiele więcej grzeszków, które kobiety popełniają każdego dnia. Czasami bardziej świadomie, czasami mniej. Gdyby, którejś pani powiedzieć, że na rozwój cellulitu wpływ mają również wysokie obcasy, to prawdopodobnie zrobiłaby ona jedynie wielkie oczy, kompletnie nie wierząc w to co słyszy. A jednak, znaleziono także dość ciekawą korelację pomiędzy wysokimi obcasami, a występowaniem cellulitu. Nieprawidłowe ułożenie stopy, powoduje gorsze krążenie w nogach. Jak już wcześniej wspomniano, niepoprawne krążenie krwi przyczynia się do gorszego metabolizmu. A nieprawidłowy metabolizm jest jedną z przyczyn powstawania cellulitu. W przypadku, gdy to nieprawidłowy metabolizm jest przyczyną powstawania cellulitu, najlepszym rozwiązaniem będzie suplementacja. W tym celu trzeba zainwestować o odpowiednie tabletki na cellulit. Osobiście mogę polecić tabletki Cellinea, które w niezależnym teście zostały uznane za najlepsze tabletki na cellulit.

O swoje ciało powinno się dbać każdego dnia. Nie tylko wtedy, gdy na swoim ciele zauważymy niepokojące symptomy. Im bardziej zaawansowane stadium pomarańczowej skórki pojawi się na naszej skórze, tym więcej czasu będziemy musiały poświęcić na walkę z tym nieprzyjemnym defektem. Dlatego zajmijmy się profilaktyką, ponieważ pewne nawyki przyczynią się nie tylko do zachowania pięknego wyglądu naszej skóry, ale również naszego lepszego samopoczucia.

Powiązane artykuły

Modne ubrania i akcesoria na plażę – przewodnik dla kobiet

Must-have plażowej garderoby Każda stylowa kobieta wie, że kluczowe elementy...

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację powietrza?

Szukasz skutecznych rozwiązań zapewniających świeże i zdrowe powietrze? Jednym...

Jak dbać o stół dębowy, by służył długie lata?

Stoły dębowe to nie tylko funkcjonalne meble, ale także...

Jakie są objawy stanu zapalnego zębów?

Objawy stanu zapalnego zębów mogą być nie tylko uciążliwe,...