5 niezbędnych zabiegów do pięknych nóg

Nogi to jeden z atutów kobiecego ciała. Szczególnie w porze letniej, kiedy wysokie temperatury skłaniają do tego, aby zrezygnować z długich spodni na rzecz zwiewnych sukienek, szortów czy spódniczek. Wówczas zadbane i gładkie nogi to podstawa atrakcyjnego wyglądu i dobrego samopoczucia. Aby osiągnąć efekt gładkiej skóry po goleniu, należy zastosować odpowiednią pielęgnację nóg, dobrym rozwiązaniem jest również epilacja laserowa.

Peeling nóg – złuszczanie naskórka, 1. krok do gładkiej skóry

Pierwszą podstawową zasadą pielęgnacji, zarówno latem, jak i zimą, jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Latem jest to szczególnie ważne, aby utrzymać skórę w dobrym stanie i łatwo ją opalić. Dodatkowo regularne peelingi są bardzo istotne w szczególności przy częstym goleniu nóg. Pozwala to uniknąć powstawania podrażnień oraz wrastania włosów. Jednak bez względu na rodzaj stosowanej depilacji, peeling nóg pozwala utrzymać miłe w dotyku i gładkie nogi przez długi czas.

Optymalne i dogłębne nawilżenie skóry, 2. krok do pięknych nóg

Sekretem gładkich nóg jest również ich odpowiednie nawilżenie. Szczególnie w porze letniej ma to duże znaczenie, gdyż skóra narażona jest na działanie słońca, wody i wiatru. Klimatyzacja i zmiany temperatur sprzyjają przesuszeniu skóry na obszarze całego ciała, dlatego szczególnie ważne jest to, aby do letniej pielęgnacji nóg włączyć odpowiednio silne balsamy nawilżające.

Depilacja czy epilacja – usuwanie włosków, 3. krok do gładkich nóg

Utrzymanie zadbanej i gładkiej skóry po goleniu maszynką jest bardzo trudne. Częste, a niekiedy nawet codzienne usuwanie owłosienia tą metodą prowadzi do podrażnień skóry, sprzyja wrastaniu włosków i przede wszystkim ich szybkiemu odrastaniu. Po porannym goleniu już na wieczór można zauważyć pierwsze ślady odrastającego owłosienia. Z tego względu, aby osiągnąć efekt naprawdę gładkich nóg, lepiej zdecydować się na zabiegi epilacji laserowej. Jedną z bardziej skutecznych metod jest ta z użyciem lasera vectus. Dzięki parametrom dobranym do indywidualnych uwarunkowań, pozwala na efektywne i w pełni bezpieczne trwałe usuwanie owłosienia. Aby cieszyć się gładkimi nogami na stałe, wystarczy seria kilku zabiegów wykonanych przez specjalistę w profesjonalnym gabinecie.

Kąpiele słoneczne – opalenizna, 4. krok do atrakcyjnych nóg

Gładkie nogi są bardzo ważne, jednak, aby były atrakcyjne latem, kiedy grają pierwsze skrzypce w ogólnym wyglądzie, warto również zadbać o to, aby nie były blade. Najlepszą i najprzyjemniejszą metodą jest oczywiście opalanie. Nie zawsze jest jednak na to czas, zatem szybszą alternatywą do osiągnięcia opalonych nóg jest wizyta w solarium. Bez względu na metodę opalania, należy jednak uważać na to, aby nie poparzyć skóry. Przed wystawieniem się na promienie słoneczne należy odpowiednio zabezpieczyć skórę za pomocą kremów z wysokimi filtrami, natomiast po opalaniu warto zastosować balsam łagodzący, który ukoi skórę i zapewni jej odpowiednie nawilżenie.

Modelowanie nóg – ujędrnienie skóry, 5. krok do smukłych nóg

Gładkie nogi to nie tylko kwestia odpowiedniego nawilżenia i usunięcia zbędnego owłosienia. Aby osiągnąć ten efekt, należy również zadbać o to, aby skóra była napięta i elastyczna, pozbawiona rozstępów i cellulitu. Niezwykle pomocne są w tej kwestii specjalne ćwiczenia, masaże i uprawianie sportów. Aby zwiększyć efekty pracy nad smukłością nóg, warto dodać także zabiegi modelowania nóg.

Powiązane artykuły

Jakie są objawy stanu zapalnego zębów?

Objawy stanu zapalnego zębów mogą być nie tylko uciążliwe,...

Sylchem – wszystko, czego potrzebujesz do laboratorium 

Laboratoria odgrywają kluczową rolę w dziedzinie nauki, badania i...

Jakie czynniki wpływają na pozycję danego kraju w rankingu największych gospodarek?

Rozwój gospodarczy powinien być niezwykle istotny dla każdego kraju....

Co Ci da ćwiczenie jogi?

Wielu ludzi słysząc hasło „joga” nie bardzo wie, o...