5 niezbędnych zabiegów do pięknych nóg

Nogi to jeden z atutów kobiecego ciała. Szczególnie w porze letniej, kiedy wysokie temperatury skłaniają do tego, aby zrezygnować z długich spodni na rzecz zwiewnych sukienek, szortów czy spódniczek. Wówczas zadbane i gładkie nogi to podstawa atrakcyjnego wyglądu i dobrego samopoczucia. Aby osiągnąć efekt gładkiej skóry po goleniu, należy zastosować odpowiednią pielęgnację nóg, dobrym rozwiązaniem jest również epilacja laserowa.

Peeling nóg – złuszczanie naskórka, 1. krok do gładkiej skóry

Pierwszą podstawową zasadą pielęgnacji, zarówno latem, jak i zimą, jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Latem jest to szczególnie ważne, aby utrzymać skórę w dobrym stanie i łatwo ją opalić. Dodatkowo regularne peelingi są bardzo istotne w szczególności przy częstym goleniu nóg. Pozwala to uniknąć powstawania podrażnień oraz wrastania włosów. Jednak bez względu na rodzaj stosowanej depilacji, peeling nóg pozwala utrzymać miłe w dotyku i gładkie nogi przez długi czas.

Optymalne i dogłębne nawilżenie skóry, 2. krok do pięknych nóg

Sekretem gładkich nóg jest również ich odpowiednie nawilżenie. Szczególnie w porze letniej ma to duże znaczenie, gdyż skóra narażona jest na działanie słońca, wody i wiatru. Klimatyzacja i zmiany temperatur sprzyjają przesuszeniu skóry na obszarze całego ciała, dlatego szczególnie ważne jest to, aby do letniej pielęgnacji nóg włączyć odpowiednio silne balsamy nawilżające.

Depilacja czy epilacja – usuwanie włosków, 3. krok do gładkich nóg

Utrzymanie zadbanej i gładkiej skóry po goleniu maszynką jest bardzo trudne. Częste, a niekiedy nawet codzienne usuwanie owłosienia tą metodą prowadzi do podrażnień skóry, sprzyja wrastaniu włosków i przede wszystkim ich szybkiemu odrastaniu. Po porannym goleniu już na wieczór można zauważyć pierwsze ślady odrastającego owłosienia. Z tego względu, aby osiągnąć efekt naprawdę gładkich nóg, lepiej zdecydować się na zabiegi epilacji laserowej. Jedną z bardziej skutecznych metod jest ta z użyciem lasera vectus. Dzięki parametrom dobranym do indywidualnych uwarunkowań, pozwala na efektywne i w pełni bezpieczne trwałe usuwanie owłosienia. Aby cieszyć się gładkimi nogami na stałe, wystarczy seria kilku zabiegów wykonanych przez specjalistę w profesjonalnym gabinecie.

Kąpiele słoneczne – opalenizna, 4. krok do atrakcyjnych nóg

Gładkie nogi są bardzo ważne, jednak, aby były atrakcyjne latem, kiedy grają pierwsze skrzypce w ogólnym wyglądzie, warto również zadbać o to, aby nie były blade. Najlepszą i najprzyjemniejszą metodą jest oczywiście opalanie. Nie zawsze jest jednak na to czas, zatem szybszą alternatywą do osiągnięcia opalonych nóg jest wizyta w solarium. Bez względu na metodę opalania, należy jednak uważać na to, aby nie poparzyć skóry. Przed wystawieniem się na promienie słoneczne należy odpowiednio zabezpieczyć skórę za pomocą kremów z wysokimi filtrami, natomiast po opalaniu warto zastosować balsam łagodzący, który ukoi skórę i zapewni jej odpowiednie nawilżenie.

Modelowanie nóg – ujędrnienie skóry, 5. krok do smukłych nóg

Gładkie nogi to nie tylko kwestia odpowiedniego nawilżenia i usunięcia zbędnego owłosienia. Aby osiągnąć ten efekt, należy również zadbać o to, aby skóra była napięta i elastyczna, pozbawiona rozstępów i cellulitu. Niezwykle pomocne są w tej kwestii specjalne ćwiczenia, masaże i uprawianie sportów. Aby zwiększyć efekty pracy nad smukłością nóg, warto dodać także zabiegi modelowania nóg.

Powiązane artykuły

5 ubrań, które musisz zabrać ze sobą na wakacje

Wybierasz się na urlop do miasta czy na łono...

Dlaczego warto wybierać kosmetyki wegańskie?

Czasami, gdy stajemy przed półką w drogerii, pytanie: „Które...

Modne ubrania i akcesoria na plażę – przewodnik dla kobiet

Must-have plażowej garderoby Każda stylowa kobieta wie, że kluczowe elementy...

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację powietrza?

Szukasz skutecznych rozwiązań zapewniających świeże i zdrowe powietrze? Jednym...

Jak dbać o stół dębowy, by służył długie lata?

Stoły dębowe to nie tylko funkcjonalne meble, ale także...